0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Su Kaçağına Dur Deyin

08 Mart 2018
265 kez görüntülendi
Su Kaçağına Dur Deyin

Su kaçağı; konut ve iş sahiplerinin başına gelebilen, küçük gibi görünse de önlenmediği veya anlaşılamadığı takdirde büyüyebilen sıkıntılardan biridir. Bu kaçak evinizin su tesisatı bulunan her yerinde meydana gelebilir. Örneğin; banyonuzda, tuvaletinizde ve mutfağınızda.. Her şekilde karşınıza çıkabilecek bir sıkıntıdır.

Su Kaçağının Nedenleri

Tesisat borularının kalitesizliği,

İşçilik hataları,

Borulara giren ani suyun sebep olduğu basınç,

Eski binalarda yıllardır yenilenmeyen su tesisatı.

Sıraladığımız bu sebepler su kaçakları yaratıp hayat kalitemizi düşürerek bizleri zor durumda bırakabilir. Örneğin; evinizde önemli misafirleriniz var. Ve birden komşunuz size gelerek akıntı olduğunu, banyonuzda su kaçağı bulunduğunu ve buna bir çare üretmenizi söylüyor. Siz de bu durumu halledip hem komşunuzu mağdur etmemek, hem de misafirlerinizle ilgilenmek istiyorsunuz. Tabii ki işinde uzman, profesyonel tesisatçı bulmanız gerekecek. Peki tesisatçınızı neye göre seçeceksiniz?

Tesisatçı Seçiminde Önemli Olan Unsurlar

Sizin için en önemli şey evinizi kırıp dökmeden, hem vakitten hem nakitten tasarruf etmenizi sağlayacak ekipleri seçmek. Bu tasarruf da kullanılan cihazlarla ve ustaların işine hakim olabilmesiyle yakından alakalıdır. Cihazların son teknoloji olmasının sizin için her zaman önceliği olmalıdır. Son teknolojide üretilen cihazlar duvarınızı kırmadan su kaçağınızın yerini anında tespit ediyor. Yalnızca kaçak olan bölgeyi kırarak tesisatını yapabiliyorlar. Ya da akıntıya sebep olan deliği tıkayarak bu sorununuzu çözebiliyorlar. Bu yöntemler hem fazla zaman almayan, hem de eski zamanlara göre daha masrafsız yöntemler olduğundan günümüz tesisatçıları tarafından sıklıkla tercih edilirler.

Bu devirde istemediğiniz kadar su tesisatı ustası görebilirsiniz. Fakat işinin ehli olmayan ustalar; örneğin boruların tekrar döşenmesinde yanlış bir kaynak yaparak yeni bir soruna sebep olabilirler. Bu iş basitmiş gibi görünse de oldukça önemlidir ve dikkat gerektirir.

Yaşanabilecek Diğer Su Kaçağı Problemleri

Yaşayabileceğiniz bir diğer sıkıntı ise pis su kaçağı problemidir. Bu su kaçağı türü diğerlerine nazaran daha sıkıntılıdır. Çünkü akıntı başladığı zaman etrafa pis bir koku yayılmaya başlar. Ve bu koku giderek bütün evinize dağılır. Örneğin; tuvaletinizde hafif damlamalarla akıntı olmaya başlamıştır. Fakat siz bunu fark etmemişsinizdir. Bu akıntı yayılarak salonunuza, parkelerin içine kadar girebilir. Ne kadar sinir bozucu bir durum, değil mi? Fakat hemen panik yapmayın. Bu rahatsız edici problemin tek zorluğu temizlemesidir herhalde. Tamiri ise diğer kaçak türleri gibi oldukça kolaydır. Uzmanlar teknolojik unsurlarla bu kaçağın da yerini tespit edip anında giderebilirler.

Bir de mutfakta su kaçağı sorunu vardır. Bu da ev hanımlarımızı oldukça zorlayan bir durumdur. Genelde bataryaların altındaki boruların aşınmasından kaynaklanır ve kullanıcı hatasıdır. Bu aşınmalar mutfağınızı su basmasına bile sebep olabilir.

İşte bu tür sıkıntıların önüne geçebilmek için mutlaka evinizdeki su tesisatını en ufak bir şüpheniz olduğunda kontrol ettirmelisiniz. Gerekirse uzman tesisatçılarla irtibata geçip su borularınızı yeniletmelisiniz. Ancak bu şekilde su kaçaklarına dur diyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?