0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Adapazarı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

24 Mart 2019
2 kez görüntülendi
Adapazarı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Büyük masraflara girmek istemiyorsanız modern cihazlardan su tespitine başvurmanız gerekiyor. Nitekim eski usül tespit ile tamirat işlemlerinden dolayı ciddi masraflar ortaya çıkmaktadır. Örneğin kırılan parkelerin yenilenmesi gerekebilir. Ya da dökülen duvarların sıvazlanması ve boyanması gerekmektedir. Sonuç olarak su kaçağı tamiratı dışında farklı masraflar da ortaya çıkacaktır. Bu tarz masraflara maruz kalmak istemiyorsanız;

  • Teknolojik aletlerden su kaçağının tespit edilmesini sağlamalısınız.
  • Kırma ve dökme olmadan tespitin yapılması esas alınır.
  • Tecrübeli elemanların kısa süre içerisinde su kaçağı tespiti yapmaları söz konusudur.

Sonuç olarak hem zamandan kazanmak hem de masraf çıkarmamak için son teknolojiyi göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu aşamada devreye termal kameralar giriyor. Aynı zamanda kaçakların bulunması için akustik dinleme cihazlarına da yer verilmektedir.

Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Adapazarı cihazla su kaçağı tespiti adına öncelikle sızıntıların gerçekleştiği alan göz önünde bulundurulur. Şöyle ki akustik dinleme cihazlarına uygun olan alanlarda direk olarak bu alet kullanılır. Adından da anlaşıldığı üzere aletten sızıntının oluştuğu alan tespit edilir. Bu aşamada gelen su seslerine bağlı olarak sızıntının tespit edilmesi uzun sürmez.

Yine sızıntıların olduğu yere göre termal kameralara da başvurulmaktadır. Bu sefer boruların içerisinden gönderilen kamera dahilinde kaçağın bulunması söz konusudur. Her iki yöntemde de kırma ve dökme işlemlerine yer verilmediği açık durumda. Yani etraf kirlenmeden ve dağıtılmadan kısa süre içerisinde tespit gerçekleşir. Sonrasında da çözüme geçiş yapılır.

Temiz Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Kombiden sürekli olarak su eksilmesi ciddi bir sorun olmaktadır. Aynı zamanda peteklerde bulunan suyun da hızlı bir şekilde eksilmesi aynı şeklinde dikkate alınmalıdır. Nitekim ısıtma sistemlerinde su kaçakları meydana gelmiştir. Ve de bu durum faturaların daha yüklü gelmesine neden olabilir. Adapazarı cihazla su kaçağı tespiti sayesinde tüm bu sistemlerde meydana gelen sızıntıların bulunması mümkün. Nitekim termal kameralar dahilinde sızıntıya ulaşmak kısa sürer. Hemen arkasından tamir edilir ve aynı sorunlar uzunca bir süre baş göstermez. Bu şekilde yüklü faturaların önüne geçer, kombi ile peteklerde istediğiniz verimi yakalarsınız.

İlginizi Çekebilir;

Sakarya Adapazarı Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Bulma Adapazarı – Tespit, Tamir

Adapazarı Su Kaçağı Tespiti

Adapazarı Su Kaçak Firması– Tespit, Tamir

Adapazarı Su Kaçağı Tespiti

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button