0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Apartmanda Su Kaçağı Problemi

18 Aralık 2017
2 kez görüntülendi
Apartmanda Su Kaçağı Problemi

Apartmanda su kaçağı problemi olması demek, işlemlerin çok ciddi anlamda zor olacağı anlamına gelmektedir. Ancak günümüz teknolojisi, petek tesisat konusunda birçok farklı olsun bu farklılıklarının yararlanabilirsiniz. İşlemlerinizi çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmiş olduğunu görebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirip, termal kamera cihazıdır. Dinleme sistemleri bulunmakta. Özel termal kameralar da yardımcı olmaktadır. zel olarak geliştirilmiş olarak termal kameralar sayesinde, özellikle sıcak su tesisatlarında oluşan su kaçakları konuşurlar.

Apartmanda Su Kaçağı Problemi Nasıl Çözümlenir?

Çok kolay bir şekilde sonuç alabiliyorsunuz. Sıcak suyun geçmiş olduğu boruları çok net bir şekilde gösteren bu termal kameralar, ayrıca su kaçağının olduğu yerlerde de çok rahat bir şekilde sizlere sonuç sunabilmektedir. Böylece sizler de herhangi bir sıkıntı yaşamadan işlemlerinizin gerçekleşmiş olabileceğini görebilirsiniz.

Bu işlemler çok kontrolü ve dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden dolayı sizler de işlemlerinizi rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilirsiniz. Bu konuda elbette ki dikkat edilmesi gereken birkaç husus ve önemli nokta bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat edildikten sonra herhangi bir sıkıntı çıkmaz ve işlemler çok rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Tesisat ekipleri artık gerekli işlemleri gerçekleştirmek için cihaz kontrollerini gerçekleştirmektedir. Cihazlar ithal olarak yurt dışından gelmiş bulunmakta ve bu sayede işlemler gerçekleştirilmektedir. Bu cihazların arasında akustik dinleme cihazları bulunmaktadır. Bu cihazlar sayesinde, temiz su tesisatında özellikle kaçakların yeri hızlı bir şekilde tespit edilebilmektedir. Ancak bu cihaza bağlanmak için ciddi bir eğitim sürecinden geçerek, ancak bu cihazlar kullanılabilir.

Apartmanda Su Kaçağı Problemi Çözümleme İşlemleri

Gerçekten de çok hassas cihazlardır. Ancak dinleme cihazı olarak kullanıldığı için dikkatli ve kontrollü bir şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Ayrıca son zamanlarda özellikle atık su borularında kullanılan özel kanal boru görüntüleme kameraları da bulunmaktadır. Bunlar boruların içerisine salınarak, kontrolleri gerçekleştirmektedir. Bütün bu işlemleri gerçekleştirirken, aynı zamanda da bir başka nokta, nem ölçer cihazdır.

Nem ölçer cihazı normal şartlarda su kaçağının bulunduğu ortamın bağıl nem değerlerini referans alır ve böylece nerede daha fazla nem olduğunun kontrolünü sağlar. Hangi bölgede daha fazla nem buluyorsa buna göre işlemler gerçekleştirilmiş olur. Su kaçak tespiti sonrasında ise, müdahale gerçekleştirilir.

İlginizi Çekebilir;

Okulda Su Kaçağı

Apartmanda Su Kaçağı

Apartmanda Su Kaçağı

Küçük Çekmece Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Zarar Vermeden Su Kaçağı Tespiti Ve Bakım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button