0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Apartmanlarda Su Kaçağı

15 Aralık 2017
2 kez görüntülendi
Apartmanlarda Su Kaçağı

Apartmanlarda su kaçağı olması durumunda müdahale işlemi artık günümüzde çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Teknolojinin gelişmiş olduğu günümüzde artık işlemler tamamen cihazlar sayesinde yapılmakta ve sizlere sunulmaktadır. Bu işlemleri gerçekleştiren birçok cihaz bulunmaktadır. Eskiden aslında özellikle bir de apartmanda bir su kaçağı durumu söz konusu ise, gerçekten de çok zor bir şekilde işlem yapılır ve bazen işlem için bir çok yer kırılıp dökülmesi zorunda kalınırdı.

Artık günümüzde bu işlemler için çok daha basit bir şekilde hareket edilebilmektedir. Bu işlemler için hareket etmek için, sadece yapılması gereken doğru bir tesisat firması ile çalışmak olmadığı tesisat ekipleri artık geldiklerinde eğitimli bir şekilde gelmektedir. Özel cihazlar sayesinde, çok rahat bir şekilde tespit yapılabilmektedir. Bu işlem gerçekleştirilirken cihaz kullanılan cihazlar hakkında biraz bilgi vermeye gayret gösterelim.

Apartmanlarda Su Kaçağı Tespiti İşlemleri

Kanal boru görüntüleme kameraları artık atık su borularının özellikle içini görüntüleyebilir ve pimaş hakkındaki tüm sorunları ortaya çıkarabilen kamerada olarak bilinmektedir. Eğer su kaçakları, atık su borularında ise, bu durumda tespit etmek çok zor olmamaktadır. Gerek tıkanıklık için kullanılan bu tarz cihazlar, aynı zamanda da su kaçaklarında çok kolay bir şekilde bulabilir.

Bunun yanı sıra kullanılan bir başka cihaz ise, termal kamerada özel olarak geliştirilmiş olan bu kamera sistemleri sayesinde, duvarın ardında özellikle sıcak su bulunan kaçak sistemleri çok kolay bir şekilde çözümlenmekte ve sizlere sunulmaktadır.

Apartmanlarda Su Kaçağı Müdahale

Böylece herhangi bir şekilde sıkıntı yaşamadan, işlemlerinizin gerçekleşmiş olduğunu görebilirsiniz. Bu arada aynı zamanda tesisat işlemini gerçekleştiren ekip, hızlı bir şekilde bunu gölgenin kırımını gerçekleştirir ve sadece bu bölgeye müdahale edecektir ve böylece çok daha hızlı bir şekilde işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Su kaçak tespiti işlemlerinde en önemli noktalardan bir tanesi de daha doğrusu kullanılan makinelerden bir tanesi de akustik dinleme cihazlarıdır. Artık günümüzde bu dinleme cihazı sayesinde çok rahatlıkla çok geniş bir alanda dahil olan su kaçağı problemi çok rahat bir şekilde kontrol altında alınabiliyor ve işlemler sizlere net bir şekilde kullanabiliyor. Böylece işlemler de çok daha rahat bir şekilde çözüme kavuşuyor.

İlginizi Çekebilir;

Apartmanlarda Su Sızıntısı

Evde Su Kaçağı

Gaziosmanpaşa Su Kaçağı Tespiti

Cihazla Su Kaçağı Tespit Etme

Akustik Su Kaçağı Tespit Cihazı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button