0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Atık Su Sızıntısı

16 Mayıs 2018
493 kez görüntülendi
Atık Su Sızıntısı

Binaların ya da tesislerin içinde bulunmakta olan pis suların gider borularına verilen isme atık su borusu denilmektedir. Bu boruların ham maddesi plastiktir ve boyutları, ebatları değişkenlik göstermektedir. Bu borularda karşılaşılan en büyük problem sızıntı şeklinde sorun çıkarmalarıdır. Atık su sızıntısı dediğimiz bu probleme derhal müdahale edilmesi gerekmektedir.

Su sızıntısı yaşanan yerler genellikle alt katlardır. Banyo, tuvalet ya da mutfaklarda bulunan pis suların giderleri tıkandığında, kırıldığında ya da çatladığında, eklem yerlerinden ayrılma yaşadıklarında su sızıntıları meydana gelmektedir. Bu sızıntılar genellikle kötü koku yayılmasına yok açmaktadır. Özellikle de tuvaletlerde meydana gelen sızıntılarda kötü koku yayılma olanağı daha yüksektir. Atık su sızıntısı koku yaymadığı sürece dışardan bakılarak anlaşılması zor bir sorundur. Böyle bir şüphe olduğunda öncelikle alt katların kontrolü yapılmalıdır. Çünkü sızıntı durumunda alt katların banyo ve tuvalet tavanlarında ıslaklık meydana gelmektedir. Hatta uzun süreli sızıntı varsa ıslaklık küfe dönüşebilmektedir.

Eğer sızıntı tespiti yapılmak isteniyorsa pimaş borusu dediğimiz boruları kontrol etmemiz gerekir. Sebebi ise tuvalet, mutfak ve banyo sularının giderlerinin sağlandığı boruların bu borular olmalıdır. Sular geçtiği sırada oluşan bir hasar sebebi ile su sızıntı yapmaya başlamaktadır. Bu sırada da yukarıda bahsettiğimiz pis koku yayılmaları ortaya çıkmaktadır. Bu kokuyu duyunca sızıntı olduğunu anlayıp hemen yetkili bir şirket ile irtibata geçmemiz ve sorunun çözümünü sağlamamız gerekmektedir. Gelen şirket ekibi kameralı tespit etme cihazı ile boruların hiç birine zarar vermeden sızıntı yapan yeri tespit edebilmektedir. Kullanılan boru eğer yeterince kaliteli değilse bu sızıntıların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Eğer sızıntı yapan yer büyük bir çatlaktan oluşuyorsa boru tamamen değiştirilebilir eğer çatlağın boyutu küçük ise gelen tesisat ekibi buna uygun bir başka çözüm de önerecektir. Bu tarz sıkıntıların yaşanmaması adına borulara neler atıldığına ve boruları tıkamamaya da dikkat edilmelidir. Maliyet konusunda ise çağırdığınız tesisat ekibi sorununuzun büyüklüğüne göre size yardımcı olmaya çalışacaktır. Gerekli işlemler yapıldığında hem pis kokudan kurtulmuş olacaksınız hem de alt katlarda ki nem ve küflenme sorununu çözeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button