0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Avrupa Yakası Su Kaçağı

17 Mayıs 2018
1 kez görüntülendi
Avrupa Yakası Su Kaçağı

Şehir hayatının ilerleyip gelişmesi ile beraber, konut inşaatları da artmaya başlamış ve eskiye nazaran daha fazla insan şehirlerde ikamet etmeye başlamıştır. İnşa edilen konutların duvarlarının içerisine, temiz ve atık suların sağlıklı bir şekilde tahliye edilmesini sağlamak için borular yerleştirilmiştir. Bu borular kanal olarak da adlandırılmaktadır. Asli görevi, suların çevreye herhangi bir şekilde zarar vermeden tahliyesini sağlamak olan bu borular, zamanla ve kullanıma bağlı olarak işlevini yerine getirmemeye başlamaktadır. Böyle durumlarda su kaçağı denilen problem ortaya çıkmakta ve bireylerin gündelik yaşamlarını olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

Avrupa yakası su kaçağı problemi, kendisini farklı şekillerde göstermektedir. Duvarda, tavandan, banyodan, tabandan ya da mutfaktan sızan su, ev ya da işyerinde bir su kaçağı olduğunun habercisidir. Böyle durumlar ile karşılaşıldığı zaman eskiden son derece masraflı ve uzun süren yöntemler uygulanmaktaydı. Evin duvarları yıkılmakta, tavan ya da tabanlar parçalanmakta ve neredeyse tüm su tesisat sistemi en baştan değiştirilmekteydi. Ancak gelişen teknoloji, artık bu durumların yaşanmasının önüne geçmektedir. Avrupa yakası su kaçağı işlemi, bu alanda faaliyet gösteren profesyonel firmalar sayesinde basit ve zaman almadan çözülmektedir. Yeni yöntemler kullanılırken, yurtdışından ithal edilen modern aletler tercih edilmektedir. Bu aletlerin bir kısmı dinleme özelliği sayesinde, bir kısmı ise görüntüleme özelliği sayesinde kaçak olan yeri bulmaktadır. Dinleme özelliğine sahip olan aletler, uzman personel tarafından duvarla ya da kaçak olabilecek yerle temas ettirilmektedir. Bozuk ya da farklı bir sesin gelmesi demek, o bölgede kaçak olduğu anlamına gelmektedir. Görüntüleme usulü ile çalışan aletler ise, kanal ya da boru içlerinden görüntü alarak, sorunun olduğu yeri tespit etmektedirler. Sorunun tespitinden sonra, su kaçağının olduğu yerdeki bölge, yeni ve daha kaliteli boru ile değiştirilmektedir. Diğer yönteme göre ise borunun tamir edilmesi sistemi devreye girmektedir. Kimyasal çözelti boru içlerine pompalanmakta ve sızma yapan yer kapatılmaktadır.

Avrupa yakası su kaçağı problemi, modern teknoloji sayesinde sadece birkaç saat içerisinde çözülmekte ve insanların hayatlarının sekteye uğramasını engelleyerek, zamandan da tasarruf etmektedir.

İlginizi Çekebilir;

İstanbul Tesisat – Profesyonel Cihazla Kırmadan Su Kaçağı

İstanbul Avrupa Yakası Su Kaçağı Tespiti

İstanbul Avrupa Yakası Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri

İstanbul Tesisat Telefon ve Adres Bilgileri

Kanal Açma Anadolu Yakası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button