0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Banyodan Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir?

27 Mart 2022
111 kez görüntülendi
Banyodan Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir?

Banyodan gelen lağım kokusu günümüzde birçok insanın büyük problemler yaşadığı ve çözüme kavuşturabilmek için arayışta olduğu konular arasında bulunur. Eğer siz de banyodan gelen lağım kokusu nasıl giderilir ve neden kaynaklanır konularında detaylı bilgi almak istiyorsanız yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Banyodan Gelen Lağım Kokusu Neden Kaynaklanır?

Banyodan gelen lağım kokusu genellikle klozet ya da tuvalet borularının patlamasından kaynaklanabilir. Aynı zamanda bu borularda oluşabilecek çatlaklık ve kırılmalar da bu problemin oluşmasına neden olacaktır. Ne yazık ki banyodan gelen lağım kokusu nasıl giderilir sorusuna kendi başınıza uygulayabileceğiniz herhangi bir yöntem yoktur. Çünkü banyodan gelen lağım kokuları;

 • Tesisatın en dip kısmından;
 • Duvarın arkasında;
 • Zeminden kaynaklanabilir.

Bina dışından rüzgar yolu ile de taşınabilen kokular bulunur ve tesisat kaynaklıdır.

Banyodan Gelen Lağım Kokusu Çözümü

Normal su borularının aksine tuvalet ve klozetlerde kullanılan atık boruları daha pis bir yapıya sahiptir. Bu nedenle tesisat konusunda uzman olmaya ve yeteri kadar ekipmanı bulunmayan kişilerin herhangi bir müdahalede bulunması tavsiye edilmez. 

Banyodan Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir ve Neler Yapılmalıdır?

Banyodan gelen lağım kokusu nasıl giderilir; bu konuda uygulayabileceğiniz ilk çözüm problemin kaynağını bulmaktır. Bu durumda komşularınızda da aynı problemin olup olmadığını öğrenmek sorunun kaynağını keşfetme konusunda size yardımcı olacaktır.

Banyodan Gelen Lağım Kokusu Tamiri 

Sorunun kaynağını keşfetmek için öncelikle alt, üst ve yan komşularınıza giderek problemden bahsetmeniz ve aynı sorunun onlarda olup olmadığını öğrenmeniz gerekir. Böylelikle;

 • Problemin asıl nasıl kaynağını öğrenebilir
 • Eğer sizden kaynaklanmıyorsa çözmeleri için komşularınızı uyarabilir
 • Problem sizin banyonuzda ise bir uzmandan yardım alabilirsiniz.

Banyodan Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir ve Yapılması Gerekenler

Banyodan gelen lağım kokusunu çözüme kavuşturmak istiyorsanız sorunun kaynağını tespit edebilmek amacıyla banyoda bulunan havalandırma camını kapatabilirsiniz. Problem komşularınızdan kaynaklanıyorsa havalandırma camını kapatmak bunu açıkça gösterecektir. Ancak aradan belirli bir süre geçmesine ragmen koku hala gelmeye devam ediyor ve daha çok arttıysa bu sorunun sizin banyonuz olduğunu gösterebilir.

Banyodan Gelen Lağım Kokusunu Niçin Kısa Sürede Tamir Etmelisiniz?

Uzun süre akıtan klozet ya da tuvalet boruları betona, zemine veya duvarlara işleyebilir. Bu da problem kısa süre içerisinde gidermemek ise;

 • Tamir edildikten sonra daha uzun süre gelmeye devam etmesi
 • Bazı durumlarda tamir edilse bile koku işlediği için gitmemesine
 • Sadece kokuyu gidermek için bütün zemini ya da duvarı temizleme
 • Kış aylarında kokuyu gidermek için havalandırma penceresini sürekli açık bırakma ve dairenin soğumasını neden olma

Banyodan Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir ve Tamir Eden Firmalar

Banyodan gelen lağım kokusu nasıl giderilir; Problemi çözüme kavuşturabilmek için uzman bir firmanın yardımını almak düşündüğünüzden daha avantajlı olabilir. Gelişmiş arıza tespit cihazları sayesinde arızalı bölgeyi kolayca keşfeden yenilikçi firmalar ufak bir alanda kırma işlemi yaparak sorunu anında giderebilir. Bu sayede;

 • Sandığınız gibi büyük tadilat işlemleri ile uğraşmaz
 • Düşündüğünüzden daha uygun fiyata sorunu çözebilir
 • Geleneksel tamirat yöntemlerinin aksine sadece birkaç dakika içerisinde nerede arıza olduğu keşfedilip birkaç saatte çözüme kavuşturulur.

Banyodan Gelen Lağım Kokusunu Teknolojiyle Giderme!

Teknolojinin gelişmesi ile artık arıza tespit yöntemleri tamamen değişmiş ve yeni bir boyut kazanmıştır. Duvarın arkasını görüntüleyen termal kameralar sayesinde birçok firma hızlı bir şekilde arıza tespiti yapıp çok küçük bir kırma işlemiyle çözüme kavuşturur.

Banyodan Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir ve Fiyatları

Banyodan gelen lağım kokusu nasıl giderilir; Bu problemi gelişmiş ekipmanlar kullanan firmalar arızanın kaynağını tespit ederek çözüme kavuşturur. Ancak her konuda olduğu gibi lağım kokusunu giderme fiyatları da aşağıdaki nedenlere göre değişkenlik gösterebilir.

 • Firmanın arıza tespiti kullanmış olduğu ekipmanların kalitesi
 • Geleneksel yöntemler kullanılıyorsa arızanın kaynağını bulmak için yapılacak yanlış kırım ve esktra mesai süreleri
 • Oluşan hasarın boyutu ve tamiri için değişmesi gereken boru sayısı.

Banyodan Gelen Lağım Kokusu Nasıl Giderilir ve Uzman Firmalar

Banyodan gelen lağım kokusu nasıl giderilir; Bu problem daha kolay ve hızlı bir şekilde gidermek için doğru yöntem yenilikçi yöntemler kullanan firmaların yardımını almadır. Uzun yıllardır sektöründe hizmet veren firmamız neredeyse her türlü tesisat probleminde olduğu gibi lağım kokusunu da gelişmiş ekipmanlarıyla kısa süre içerisinde tespit ederek gideriyor. Sizlere bir telefon kadar uzak olan uzmanlarımızla iletişime geçerek konu hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve müsait olduğunuz bir zamanda randevu alarak yaşam kalitenizi düşüren bu sorunu giderebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button