0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Banyolar Neden Tıkanır, Banyo Gideri Nasıl Açılır?

30 Nisan 2018
4 kez görüntülendi
Banyolar Neden Tıkanır, Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Evimizin en temiz olması gereken alanlardan birisi de banyodur. Nemli olması başta mantar gibi sorunlara yol açabilirken, kaygan zemin yüzünden her yıl binlerce kişi kayıp kendini yaralıyor. Banyoların diğer sorunu ise tıkanan giderleri, en az katıp düşmek kadar can sıkıyor.

Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Daha çok saç, kıl gibi ya da evcil hayvanlarınız varsa onların döküntülerinden dolayı tıkanır. Bazı durumlarda elektrikli süpürgenin banyoda boşaltılması ve kirlerin, tozların giderde birikmesi ile tıkanıklık oluşur. Giderin önünde birikenleri bir çöp kovasına atarsanız tıkanıklıkları büyük ölçüde önlemiş olursunuz. Bunları basit bir pompa ile açabilir ya da dilerseniz kimyasal lavabo açıcıları kullanabilirsiniz.

Can Sıkan Bir Ev Hali Klozet Açmak

Her ne kadar yeni eviniz de olsa klozet sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Ancak bu tamamen sizin klozeti nasıl kullandığınıza bağlı olarak değişir. Hemen hemen tüm klozet tıkanıklığının sebebi klozete atılan yabancı cisimler oluyor. Kâğıtlardan tutun da çocuk oyuncaklarına kadar birçok sebepten klozet tıkanıyor. Klozet tıkanıklıklarını önlemek için tuvalet kağıtlarını çöp kutusuna atabilirsiniz. Ya da suda çözülen kağıtları kullanabilirsiniz.

Klozet Nasıl Açılır?

Kauçuk malzemeden yapılan bir pompa ile bu sorunu çözebilirsiniz. Ancak çözülmezse uzman yardımı almalısınız. Bazı durumlarda elektrikli süpürgelerin klozetlere boşaltıldığı oluyor. Bu ise klozetin daha zor açılmasına neden olur. Ya da tesisatın eğimi yeterince ayarlanmamışsa klozet sürekli tıkanacaktır. Bu yüzden tadilat yaptırmanız gerekir.

Gider Açma Yöntemleri

Evde gider açma yöntemleri ile siz de evinizdeki sorunları en az maliyetle çözebilirsiniz. Genel olarak lavaboya naylon ya da suda erimeyen kağıt gibi maddeleri atmayın. Ya da elektrikli süpürgenizi lavabolarda temizlemeyin. Süpürgenizdeki toz ve kirler giderleri tıkar. Özellikle hijyenik ped, çocuk bezi gibi katı cisimlerin gideri tıkadığı çok sık oluyor.

Tıkanan Gideri Açma Yöntemleri Nelerdir?

Çoğunlukla tıkanıklık giderin yakınlarındaki yerlerde oluşur. Tıkanıklığın yerini bulmak için giderdeki suya bakın. Eğer hemen doluyorsa ve su bekliyorsa yakın yerde demektir. Bunu çözmek için ise bir metal bir askıyı kullanabilirsiniz. Ancak su yavaş gidiyorsa bunun anlamı tıkanıklık uzak yerde demektir. Bunun için bir uzman çağırmalısınız.

Klozet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Klozet, yapısı itibariyle kolay kolay tıkanmaz. Ancak yanlış kullanımdan kaynaklanan sorunlar klozeti tıkayabilir. Fazla tuvalet kağıdı kullanmak, klozete atılan ped, ıslak mendil, ya da oyuncak gibi malzemeler klozetin daha çabuk tıkanmasına neden olur.

Tıkanan Klozet Nasıl Açılır?

Önce sifonu bir defa çekin. Eğer klozet haznesi hemen doluyor ve su kalıyorsa yakın bir yerde tıkanıklık var demektir. Ancak su yavaşça gidiyorsa, tıkanıklık uzak bir yerde demektir ya da boruların çapı bir şekilde daralmış demektir. İlk durumda tıkanıklığı açmak çok kolaydır. Özel Klozet pompalarını kullanabilirsiniz. Ya da bir cisimle tıkanıklığı açmayı deneyebilirsiniz. İkinci durumda ise bir uzman desteği almanız daha doğru olur.

Tıkanan Kanal Açma Yöntemleri

Büyük şehirlerde kanal açma işi sağlık için de çok önemlidir. Bazen aşırı yağışların bazen de sonbaharda yaprak gibi maddelerle kanalizasyon sistemleri tıkanabilir. Büyük sitelerin kendi kanalizasyon sistemleri olabilir. Ancak bu sistemlerin temizliği daha da kritik olacaktır. Tecrübelerle sabittir ki, kanalizasyon tıkanmalarının çoğunda çöpe atılacak maddelerin kanalı tıkadığı görülmüştür.

Kolay Yoldan Kana Açma Yöntemleri Nelerdir?

Kanal açmak için son teknolojik görüntüleme sistemleri gibi uzman desteği kullanabilirsiniz. Ya da dilerseniz bu aletin yaptığı işi kendiniz de yapabilirsiniz. Herhangi bir hırdavatçıdan ya da internetten çok uygun fiyata satın alabileceğiniz kanal açma telleri ile de yapabilirsiniz. Ya da basınçlı su ile de hafif düzeydeki bir tıkanıklığı açabilirsiniz.

Her Evin Başına Gelen Tıkanıklık Açma Problemi

Elbette en iyisi tıkanıklığa hiç yer vermemektir. Birkaç küçük önlem ile evinizi ve tesisatınızı koruyabileceğinizi unutmayın. Genellikle lavabolara dökülen yemek artıkları ya da yağlı şeyler zamanla birikerek lavabonuzu tıkayabilir. En azından bir sünger ya da başka bir şeyle artıkları çöpe atmanız ya da en azından lavabonun içindekileri almanız yeterli olacaktır. Ya da suda çözülebilen tuvalet kağıtlarını tercih edebilirsiniz.

Tıkanıklık Açarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Basitçe, kimyasal maddeler kullanıyorsanız ortamın havalandırılmasına dikkat etmelisiniz. Bu kimyasalların üzerinize ya da elbisenize gelmemesine ve kalın bir eldiven kullanmaya özen göstermelisiniz. Çoğu zaman bu gibi basit yöntemlerle tıkanıklıktan kurtulabilirsiniz. Ancak kurtulamazsanız profesyonel yardım almayı da ihmal etmeyin.

İlginizi Çekebilir;

Gideri Açma Teknikleri Nelerdir?

Kırmadan Klozet Açılır Mı?

Fabrikalarda Su Kaçağı

Mutfak Gideri Açma Teknikleri Nelerdir?

Gider Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button