0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Banyolarda Su Kaçağı

19 Aralık 2017
1 kez görüntülendi
Banyolarda Su Kaçağı

Banyolarda su kaçağı olması aslında iki farklı şekilde çıkmaktadır. Birisi temiz su borularının içerisinden kaynaklanan kaçaklar. İkincisi ise, atık su borularında içerisinde olan kaçaklardır. Atık su borularının içerisinde olan kaçaklar, aslında tıkanıklığı önlemek için kullanmış olduğumuz kostik, lavabo açıcı asit gibi malzemeler sebebiyle ortaya çıkmaktadır.

Bu işlemleri her ne kadar kontrol altında tutmak istesek de, bir tıkanıklık olması durumunda kullanmış olduğumuz kostik ve benzeri maddelerin belirli bir zaman sonra tüm amaçların içerisinde zarar vermekte ve çeşitli çatlak ve kırıklara yol açmaktadır. Bu yüzden dolayı da farklı sebeplerle ortaya çıkan bu tarzda kaçak durumları oluşabilmektedir.

Banyolarda Su Kaçağı Problemleri Nasıl Çözümlenir?

Temiz su borularının içerisindeki kaçak durumlarında binaların kullanım durumuna ve içerisinde kullanılan işlemlere göre değiştirilmektedir. Yani pimaşın kalitesine göre bu işlem değişmekte uzun ve yassı sürebilmektedir.

O yüzden dolayı da gerekli kontrollerin yapılması ve sürekli olarak işlemin el altında olması gerekmektedir. Bu işlemler ile ilgili olarak şunu da söylemek gerekir ki, bütün kontroller dikkatli özenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sizlere sunulmuş bulunmaktadır. Böylece sizler de işlemlerinizi çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Burada en önemli noktalardan bir tanesi kesinlikle gerekli kontrollerin gerçekleştirilmesi ve sizlere sunulmuş olmasıdır.

Banyolarda Su Kaçağı Kontrolü Ve Müdahalesi

Bu kaçak işlemlerinin kontrolleri sayesinde, sizler de herhangi bir sıkıntı yaşanılan işlemlerinin gerçekleşmiş olabileceğini görebilirsiniz. Bu arada kullanılacak, bu sistemler hakkında biraz bilgi vermek gerekirse, burada kullanılan sistemlerin başında akustik dinleme cihazı gelmektedir. Özellikle temiz su borularının içerisinde olan herhangi bir kaçak durumu çok rahatlıkla, akustik dinleme cihazı ile tesisat personelinin kontrol altında tutabilir ve gerekli işlemi gerçekleştirebilir.

Kanal boru görüntüleme kameraları ise, son zamanlarda su kaçak tespiti konusunda özellikle at atık su borularında oluşan sıkıntılar için kullanılmaktadır. Aynı zamanda tıkanıklığı da önlüyor. Bu cihazlar sayesinde, işlemler çok sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sizlere sunulmaktadır. Önce size de herhangi bir sıkıntı yaşamadan işlemleriniz tamamlamış olacağını görebileceksiniz. Bu işlemleri gerçekleştirirken az önce de söylediğimiz gibi asıl önemli olan şey su kaçak tespiti ve bundan sonra zaten tesisat personeli gerekli müdahaleyi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilir.

İlginizi Çekebilir;

Ümraniye Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Mağduriyetiniz Olmasın!

Banyo Tıkanıklık Açma

Sakarya Su Kaçağı Bulan Firma  – Tespit, Tamir

Su Kaçağı Tespiti Kocaeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button