0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Başiskele Su Kaçağı

19 Mayıs 2019
310 kez görüntülendi
Başiskele Su Kaçağı

Pek çok kişinin fazlasıyla canını sıkan su kaçakları hem ev hem de iş yeri gibi alanlarda büyük sorunlara sebep olabilir. Bazen işin başındayken fark edilen bazen de ciddi sorunlara yol açmadan ortaya çıkan su kaçaklarınızda yapmanız gerekenleri Başiskele su kaçağı uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

Su Kaçağı Nedir?

Kiracı da olsanız ev sahibi de olsanız pek çok soruna yol açan su kaçakları ya da su sızıntıları genellikle fark edilmeyen ancak bir süre sonra anlaşılabilen sorunların başında gelir. Öyle büyük sebeplere gerek kalmadan en küçük bir nedenden bile ortaya çıkabilen bu su kaçağı aslında sorun olan daireyi değil altındakilere büyük tehdit oluşturur.

Su Kaçağı Nasıl Oluşur?

Başiskele su kaçağı konusunda uzmanlığını konuşturan tesisat ekiplerine göre su kaçakları tek bir nedenden dolayı meydana gelmez. Tesisat sistemi içindeki tüm boruları kapsayan bu uzun soluklu kaça tespiti bazen borularda tıkanma, çatlak, kırılma ya da yabancı nesneler sebebiyle bile su kaçağı olabildiğini gösteriyor. Hatta tesisattaki sistemin zaman içinde eskimesi bile çoğu zaman su kaçağına sebebiyet verebilir.

Su Kaçağı Nelere Sebep Olur?

Hemen hemen herkesin başına gelebilecek olan su kaçakları öncelikle kişilerin ödediği su faturalarına yansır. Keza sistemsel bir hata varsa yani bataryalarınız sıkıntılı ise siz farkında olmadan su sızıntıları başlar. Tavanlardan akan sular, duvarlarda yeşerme, nemlilik, tabanların kabarması, rutubet ve zem kokusunun iyice çoğalması gibi sorunlar baş gösteriyorsa bilin ki evinizde bir yerlerde su kaçağı var.

Su Kaçağında Neler Yapılmalı?

Su kaçakları kolay kolay tespit edilemeyen, bu sırada da evin pek çok alanın tahrip edilmesiyle sonuçlanan işlerdir. Özellikle de işini bilmeyen ve bu konuda uzman bir ekip aynı zamanda ekipmanlar ile çalışmayan kişiler nedeniyle hiç alakası olmayan yerlerin bile kırılması gerekebilir.

Keza kaçak zeminin altında bir yerde ise işte o zaman doğru noktasın bulunmasında bir numara olarak gösterilen Başiskele su kaçağı tespit ekibi öncelikle çocuklu aileleri uyarıyor. Keza bu kaçakların bir çoğu çocukların giderlere attığı nesnelerden kaynaklanır. Uzman bir ekip ile evin komple tesisatını kontrol ettirmeli ve soruna neden olan asıl sebebi bir an önce ortadan kaldırmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button