0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Binada Su Kaçağı

25 Kasım 2017
1 kez görüntülendi
Binada Su Kaçağı

Binada su kaçağı olması durumunda öncelikli olarak bilinen olay bu su kaçağının bir daireye sıkıntı verecek bir duruma getirmesidir. Örnek vermek gerekirse, 2. katta oturan kişinin üst kısmından su damlaması, bunu bir şekilde açığa çıkaracaktır. Ancak burada asıl bilinmesi gereken suyun aslında yürüyebildiğidir. Yani üçüncü kattan, kaçak durumu olması gibi bir durum söz konusu değildir.

Belki 5. kattan bu durum olur ve 2. kattan yol bulup çıkabilir. Yani aslında bu kaçağın doğru bir şekilde tespit edilmesi kolaydır. Burada yapılması gereken işlem, binadaki insanların birbirleriyle konuşarak gerekli kaçan tespiti için harekete geçmesidir.

Binada Su Kaçağı Tesisat Çözümleri

Bu tarz bir durumda zaten tesisat ile ilgili olarak gerekli sorumlular çağrılır ve işlemlerin yapılması sağlanır. Burada öncelikli olarak yapılacak işlem, binada oturan bütün herkesin sırayla bütün muslukları kapanır ve hangi yerde suyun kaçak oluşturduğu öncelikle tespit edilmeye çalışılır. Bundan sonra, tam anlamıyla pimaşın nerede çatladığı tespit edilir ve müdahale edilmesi sağlanır.

En önemli noktalardan biri bu işlemde gerekli onarım işleminden önce doğru bir şekilde tespit edilmesi ve sizlere doğru bir sunum biçiminde sunulmasıdır. Bilindiği gibi birçok bireyin aslında başına dert olmuş bir sorun olmakla beraber, aynı zamanda gerek yan gerekse alt komşularınız bu işlemlerden muzdarip kaldığı durumlar ortaya çıkmaktadır.

Binada Su Kaçağı Tespiti Ve Çözümleme İşlemleri

Ancak son yıllarda artık teknolojinin gelişmesi ile bu iş çok büyük bir çözüm bulmuştur. Kırma dökme yapmadan çok rahatlıkla tespiti gerçekleştirilmekte ve sadece müdahale edilecek bölgede ufak bir kırma işlemi yapılarak gerekli müdahalenin yapılması, hatta bazı noktalarda kırma işlemi yapmadan da burada hale işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanmış bulunmaktadır. Elbette bunlar çok büyük avantajdır ve kullanıldığı her anlamda da çok daha rahat bir şekilde kullanım sağlanmış bulunmaktadır.

Su kaçak tespiti bu yüzden dolayı, önemli bir nokta ve özellikle de son dönemde teknolojinin de gelişmesiyle, birlikte kameralı sistemlerle çok rahat bir şekilde müdahale edilen bir sistem olarak ön plana çıkmaktadır. Sizler de bir tesisat çözümü ile ilgili olarak bir ekiple çalışırsanız, zaten gereken işlemler bu ekip aracılığıyla sizlere sunulacaktır.

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button