0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Binalarda Su Kaçağı Tespiti

12 Eylül 2018
142 kez görüntülendi
Binalarda Su Kaçağı Tespiti

Binalarda su kaçağı tespiti eskiden çok zor koşullarda ve dairelere zarar verilerek yapılan işlemlerden oluşmaktaydı. Bu nedenle insanlar su kaçaklarından şüphelendikleri zaman büyük endişeye kapılmaktaydı. Fakat bu günlerin eskide kaldığını söyleyebiliriz. Yani artık binalarda su kaçağı tespiti yapmak için çok pratik cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazlar sayesinde dairelerinizdeki ya da binalardaki su kaçakları çok kısa bir sürede, hiçbir yere zarar vermeden bulunabilmektedir.

Binalarda Nasıl Su Kaçağı Tespiti Yapılır?

Binalarda su kaçağı tespitinin yapılması için profesyonel su tesisatı şirketleri ile çalışmanız gerekmektedir. Tabii durduk yere su kaçağı olduğunu da düşünmezsiniz. Şimdi bahsedeceğimiz  durumları yaşıyorsanız muhtemelen evde su kaçağı vardır ve müdahale edilmesi gerekmektedir.

Su kaçaklarını genel olarak insanlar rutubet oluşumundan anlamaktadır. Yani durduk yere duvarların kabarması, evde kötü kokuların oluşması su kaçaklarının en büyük göstergesi olarak bilinmektedir. Tabii bu durum sadece su kaçaklarının olduğunu göstermeyeceği için tek başına yeterli değildir.

Su faturaları da bu konuda büyük rol oynar. Yani birden artan su faturaları, eğer başka bir kullanımınız olmadıysa su kaçağının göstergesi olabilmektedir.

Binalarda su kaçağı tespiti yapmak için su tesisatı şirketleri çok temiz ve teknolojik çalışmaktadır. Yazının başında da belirttiğimiz gibi artık bu işlemler için bazı cihazlar vardır ve su kaçaklarını tespit edebilmektedir. Su kaçaklarını tespit etmek için kullanılan bu cihazlar, termal ve kameralı olmaktadır. Böylece kaçak olan yerdeki su akışı anında tespit edilir ve müdahale edilir.

Binalarda su kaçağı tespiti yapan cihazlar sayesinde artık duvarlar kırılmamaktadır. Yani eskiden su borularının kontrol edilmesi için duvarların kırılması ve borulara ulaşılması gerekmekteydi. Ama şimdi böyle bir şeye gerek kalmamaktadır.

Su Kaçakları Nasıl Tamir Edilir?

Su kaçakları günümüzde çok kolay bir şekilde tamir edilmektedir. Öncelikle dediğimiz gibi cihazlarla tespitler yapılır. Daha sonra da su boruları kullanılarak bazı kimyasallar gönderilir. Bu kimyasallar suyun akışı ile dışarı çıkmak istedikleri için, su kaçağının olduğu yerde yapışıp katılaşırlar ve böylelikle su kaçağı çok pratik ve kesin bir şekilde kapanmış olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?