0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

 Binalarda Su Sızıntısı

19 Mayıs 2018
2 kez görüntülendi
 Binalarda Su Sızıntısı

Binalarda su sızıntısı şeklinde meydana gelen problem daha önce ki dönemlerde çok zor çözülen ve tespiti çok zor yapılan bir problemdi. Ancak gelişen tesisat araçları ile birlikte artık kolayca hasar tespiti sağlanmakta ve sızıntının kaynağı rahatça bulunabilmektedir. Bu tesisat araçları çıkmadan önce suyun aşırı şekilde verdiği sızıntı uyarıları ile bulunabilen bir sorun olan binalarda su sızıntısı bulunması zor olan bir işlemdi. Çünkü koca bir binada sızıntı kaynağını araştırıp bulmak pek de kolay değildi. Bu nedenle eskiden binalarda yaşanan bir su sızıntısı fikri bile ev sahiplerinin korkulu rüyası olmaya yetiyordu.

Ancak modern zaman ile birlikte geliştirilen modern cihazların üretilmesi ile birlikte müşterileri hizmetine sunulan cihazlarla su sızıntıları bu derece korkutucu bir sorun olmaktan çıkmıştır. Sızıntı durumlarını fark ettiğimizde hemen bir tesisat ekibi ile irtibat kurduğumuzda ekip görevlisi arkadaşlar gelecek ve tespit araçları ile sorunun kaynağını hemen bulacaklardır. Derhal müdahale edildiği taktirde hem kendinizi hem de komşularınızı daha fazla bir maliyetten kurtarmış olursunuz. Tespit cihazları sayesinde, sorunun olduğu yer duvarla da kaplı olsa üstü döşeli de olsa yine de cihazlar sayesinde sorun hemen çözülebilmektedir. Çok fazla bir zaman geçmeden problemin yeri belirlenir ve ekip tarafından müdahale uygulanır.

Binalarda su sızıntısının yeri tespit edildikten sonra sızıntıya sebep olan gider borularındaki tıkanıklık sonucunda oluşan kırılmalar ve çatlamaların sızıntıya sebep olduğu anlaşılmaktadır. Kırılan ya da çatlayan yerlerin onarımı pek net sonuçlar vermeyeceğinden çalışma ekipleri boruları yerinden sökerek yerine çok daha kaliteli borular takarak uzun süreli kullanım sağlamanızı amaçlamaktadırlar. Kolay bir şekilde halledilebilen su sızıntısı sorunları sonrasında ödeyeceğiniz maliyet tutarı ödendikten sonra artık daha dikkatli kullanımlar gerçekleştirmeye ve bir daha aynı sorunla karşılamamaya dikkat etmelisiniz. Buna rağmen yine böyle sorunlar ile karşılaşılırsa aynı tesisat ekibi ile ya da farklı bir tesisat ekibi ile irtibata geçmeniz gerekir.  Bütçenizi fazla zorlamayacak olan bu sorunlarda bazı firmalar taksit seçeneği de sunmaktadır böylece ödeme kolaylığınız sağlanmış olur ve sizler de probleminizi kolayca çözdürmüş olursunuz.

İlginizi Çekebilir;


Binalarda Su Kaçağı

Binalarda Su Kaçağı Problemi

Binalarda Su Kaçağı Tespiti

Büyük Çekmece Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Su Kaçağı ve Tamiri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button