0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

14 Eylül 2018
1 kez görüntülendi
Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespitlerinin hala eskisi gibi duvar kırarak yapıldığını düşünüyorsanız bu konuda yanıldığınızı söyleyebiliriz. Çünkü artık su kaçakları cihazlarla çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Cihazla su kaçağı tespiti için kesinlikle duvarlarınızın kırılması ya da tesisatınıza herhangi bir zarar verilmesi de gerekmemektedir. Oldukça pratik yöntemlerdir ve saniyeler sürmektedir. İlk olarak sizin su kaçaklarını anlamanız için neler yapabileceğinizden söz edelim.

Evdeki Su Kaçakları Kendini Nasıl Belli Eder?

Evdeki su kaçakları birkaç farklı şekilde kendini belli edebilmektedir. Öncelikle herkesin aklına ilk gelen durum olan rutubet durumundan söz edeceğiz. Evlerdeki her rutubet, su kaçağı nedeni değildir. Ayrıca her su kaçağı da evlerde rutubet oluşturmamaktadır. Özellikle çok küçük su kaçaklarının genellikle rutubete neden olmadığını söyleyebiliriz.

Eğer evlerinizde birden rutubet oluşumu başladıysa bu durumun su kaçağı ile alakalı olup olmadığının anlaşılması için bir tesisat şirketi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Tesisat şirketleri rutubet olan bölgede cihazla su kaçağı tespiti yapabilmektedir. Bu sayede cihaz kullanıldığı için evinize zarar vermeden su kaçakları bulunur ve hemen kapatılır.

Su kaçaklarını anlamak istiyorsanız farklı bir yol daha vardır. Bu da su sayacının kontrol edilmesidir. Ancak pek çok insan bu işlemi yanlış yapmaktadır. Yani su sayaçlarını kontrol etmeniz için evdeki tüm vanaları kapatmanız yeterli olmayacaktır. Bunun için vanaları kapattıktan sonra su sayacını da kapatmanız gerekmektedir. Tabii bu durumda su sayacı çalışmayacaktır. Buradaki amaç su akışının tamamen bitmesini beklemektir. Genellikle 10 dakika kadar bir süre yeterli olmaktadır. Sonra su sayacını açıp hala çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer çalışıyorsa su kaçağı olabilir ve cihazla su kaçağı tespiti yapılması gerekmektedir.

Su kaçağı genellikle bu şekillerde tespit edildikten sonra şirketler ile iletişime geçilir ve şirketler evlere gelerek cihazla su kaçağı tespiti yaparlar. Cihazla su kaçağı tespiti yapılırken, herhangi bir yer kırılmamaktadır. Yani evinizde hiçbir zarar gelmez. Cihazlar, duvarların arkasından da su kaçaklarını tespit edebilmektedir. Bu sayede su tesisatı sektörünün eskiye göre çok fazla gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir;

Üsküdar Tıkanıklık Açma

Cihazla Su Kaçağı Tespiti İstanbul

Sakarya Su Kaçağı Şirketleri

Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir

Doğalgaz Tesisatında Su Kaçağı Var

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button