0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cihazla Su Kaçağı

13 Eylül 2018
164 kez görüntülendi
Cihazla Su Kaçağı

Günümüzde su kaçaklarını tespit etmek için çok teknolojik yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemleri uygulamak için ise cihazla su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Bahsettiğimiz su kaçağı tespit cihazları, teknolojinin su tesisatı sektörüne en büyük hediyesidir. Çünkü eskiden su kaçaklarını tespit etmek için duvarları kırmak ve tesisat borularına ulaşmak gerekiyordu. Ancak artık bu cihazlar hem kameralı hem termal hem de akustik seçenekleri sayesinde, duvarların kırılmasına gerek kalmadan kaçak olan yerin tespit edilmesini sağlıyor.

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Yapılır?

Cihazla su kaçağı yapılmadan önce ev sakinleri bazı durumlardan şüphelenerek evde su kaçağı olduğunu düşünür. Bu durumların başında aniden artan su faturaları gelmektedir. Su faturalarında aniden yaşanan artış, muhtemel bir su kaçağının olduğunu göstermektedir. Bu nedenle dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü su kaçaklarına müdahale etmezseniz, çok daha büyük bir boyuta gelir. Hatta bazen evdeki tüm tesisata zarar verebilir. O yüzden eğer su faturalarınız bir anda 2-3 katına çıktıysa hemen profesyonel olarak çalışan bir su tesisatı şirketi ile iletişime geçerek bu durumun çözülmesini sağlamalısınız.

Su kaçaklarının başka bir göstergesi de genellikle rutubet olmaktadır. Evlerde bir anda oluşan rutubetler su kaçaklarının göstergesi olabilmektedir. Ancak çok küçük su kaçakları ilk başlarda rutubete neden olmadığı için fark edilmeyebilir.

Dediğimiz durumların yaşandığını var sayalım. Bu durumlar olunca sizin de mutlaka tesisat şirketleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Daha sonra tesisatçılar evinize gelir ve su kaçağını tespit etmek için işlemlere başlar.

Su kaçakları tespit edilirken öncelikle, su kaçağının olduğundan şüphelendiğiniz yerler kontrol edilir. Cihazla su kaçağı kontrolü yapılırken, herhangi bir su borusuna ya da evin herhangi bir yerine zarar verilmez. Cihazlarda bulunan detektörler su kaçaklarını anında tespit etmektedir.

Su kaçağı, belirtilen yerde cihazla su kaçağı yöntemi ile tespit edildikten sonra, tesisatçılar olası başka su kaçakları için evin her yerini kontrol ederler. Hatta apartmanda başka su kaçağından rahatsız olan daire varsa mutlaka apartmanın da kontrol edilmesi gerekmektedir. Kontroller tamamlandıktan sonra bulunan su kaçakları çok kolay bir şekilde kapatılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?