0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dairede Su Kaçağı Bulma

06 Ağustos 2018
1 kez görüntülendi
Dairede Su Kaçağı Bulma

Pek çok farklı durumdan meydana gelebilen su kaçakları eğer erken fark edilirse çok kısa bir süre içerisinde çözülebilmektedir. Dairede su kaçağı bulma işlemi eskisi gibi duvarların kırılması ile yapılmadığı için erken fark etmek de oldukça kolay olmaktadır. Şirketimiz su kaçağı bulma ve sorunu çözme konusunda profesyonel bir hizmet vermektedir. Eğer dairenizde su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.

Dairede Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Dairenizde olabilecek su kaçaklarını fark etmenin bazı yolları vardır. Bu yolları kullanarak siz de dairede su kaçağı bulma işlemlerini yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak su sayacını kontrol edin. Eğer evinizdeki su tesisatının herhangi bir yerinde kaçak varsa su sayacına bakılarak kolayca anlaşılmaktadır. Bu işlem için evinizde yer alan tüm muslukların ve vanaların kapatılması, çamaşır ve bulaşık makinelerinin de çalışmaması gerekmektedir.

Tüm musluk ve vanaları kapattığınıza emin olduktan sonra, su sayacı vanalarınızı da kapatmanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise sayaç vanalarının suyu komple kapatmamasıdır. Yani siz muslukları kapatsanız bile su sayacı çalışmaya devam eder. Bu işlemin üzerinden 10 dakika kadar geçtikten sonra tekrar vanaları açın. Eğer sayacın üzerindeki daire dönüyorsa muhtemelen su tesisatınızda kaçak bulunmaktadır.

Dairede su kaçağı bulmanın bir başka yolu ise faturalardır. Eski faturalarınız ile yeni faturalarınızı karşılaştırarak olası bir su kaçağını bulabilirsiniz. Ciddi anlamda artış olan yeni faturalar, su kaçağının en bariz göstergelerinden bir tanesi olmaktadır.

Su kaçakları eğer büyük boyuttaysa kendini koku ve rutubet gibi sorunlarla da belli edebilirler. Duvarlarınızda rutubet oluşumu varsa ya da belirgin şişlik ve çatlaklar olduğunu gözlemliyorsanız su kaçağı olması muhtemeldir.

Su Kaçağı Nasıl Önlenir?

Tesisatınız ne kadar iyi olursa olsun su kaçağını önlemek çok zor olabilmektedir. Bazı su kaçakları direkt olarak insan kaynaklı olduğu için önlenebilmektedir fakat tesisatın eskimesinden ya da inşaat gibi durumlardan meydana gelen su kaçaklarını önlemek neredeyse imkansızdır. İnsan kaynaklı su kaçakları genellikle lavaboların ya da klozetlerin tıkanması gibi sorunlardan dolayı oluşmaktadır. Eğer böyle durumlar yaşadıktan sonra hemen önlem alırsanız su kaçağını da önlemiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir;

Dairede Su Kaçağı Tespiti

Pis Su Kaçağı Nerde Diye Düşünüp Durmayın, Bırakın Biz Sizin Yerinize Halledelim!

Ferizli Su Kaçağı Tespiti

Beylikdüzü Su Kaçağı Tespiti

Hızlı Tesisatçı İstanbul

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button