0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Doğalgaz Tesisatında Su Kaçağı Tespiti

10 Eylül 2018
1 kez görüntülendi
Doğalgaz Tesisatında Su Kaçağı Tespiti

Son dönemlerde doğalgaz tesisatı ile ilgili ortaya çıkan problemlerin gittikçe arttığı görülmüştür. Doğalgaz tesisatı su kaçağı problemi ise bu sorunlar arasında en önde gelenlerinden bir tanesi olarak bilinir. Bazı dönemlerde kombinizdeki su miktarının ciddi oranlarda düşüş gösterdiğini ve bu düşüş göstermenin de neyden kaynaklandığını bir türlü ortaya çıkaramıyorsanız, yüksek bir ihtimalle doğalgaz tesisatı su kaçağı problemi ile karşı karşıyasınız. Üstelik bu doğalgaz tesisatı ile ilgili ortaya çıkabilecek su kaçağı problemlerini tespit etmek neredeyse imkansız boyutlardadır. Ancak bu, problemin giderilemeyecek olduğu anlamına gelmez. profesyonel dokunuşlar ile birlikte bu sorunun tespiti ve çözümü çok daha kolay bir hale gelir.

Doğalgaz tesisatı su kaçağı nasıl tespit edilir ?

Evinize gelen tesisatçı ustaların kalorifer borularını yerleştirirken ortaya çıkan en önemli problemlerden bir tanesi de onların ortam sıcaklığına göre kaynak makinesinin ayarlamadan ek yerlerini yapıştırması ile ilgili olmaktadır. Doğalgaz tesisatı su kaçağı ustalarının bu şekilde bir tesisat döşemeleri %50 oranlarında su kaçırma ihtimaline imkan tanıyor. Böylece sıcak su içerisinden geçen borular zamanla gevşeme yapıyor ve bu da bazı su kaçağı problemlerine neden oluyor. Ortada en ufak bir problem yokken dahi damlama sorunu da olmaması ile birlikte kaçağı bulmak artık neredeyse imkansız hale geliyor. Her biri kendi dalında profesyonelleşmiş olan uzmanlarımız ile birlikte herhangi bir kırma veya dökme işlemi gerçekleştirmeden doğalgaz tesisatı  gerçekleştiriyor.

Doğalgaz tesisatı su kaçağı giderme işlemi

Hayatı çok daha zorlaştıran ve hem kombinizi hem de doğalgaz sistemini yeteri kadar verimli kullanmanıza engel olan doğalgaz tesisatı su kaçağı problemi kuruluşumuz ile artık çok daha kolay bir şekilde tamir edilebiliyor. Bunu sağlayabilmek için ise 2 farklı yöntem kullanmaktayız; birinci yöntem eğer çok fazla su kaçağı varsa bu su kaçağını makineyle tespit edip herhangi bir kırma veya dökme işlemi gerçekleştirmeden tamirat işlemlerini yapmaktayız. Bir diğer yöntem ise tesisatın temizlenmesi ile birlikte kombinin içerisinde ilaç basılarak su kaçağının yok edilme yöntemidir.

İlginizi Çekebilir;

Doğalgaz Tesisatında Su Kaçağı Var

Doğalgaz Tesisatı Su Kaçağı

Doğalgaz Su Kaçağı Tespiti

Doğalgaz Su Kaçağı için Tespit

Arifiye Su Kaçağı Tespiti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button