0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Doğalgazı Tasarruflu Kullanma Yöntemleri

05 Aralık 2021
123 kez görüntülendi
Doğalgazı Tasarruflu Kullanma Yöntemleri

Doğalgazı tasarruflu kullanma yöntemleri dikkate alınarak kışın en büyük masraf kalemi olan faturanın yükünü azaltabilirsiniz. Firmamız bakım, onarım ve doğalgaz kullanım önerileri ile ısıtma tesisatınızdan en yüksek verimi almanızı sağlayacaktır! Yetkililerimiz ile anında iletişim kurarak sürece dair detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kombi Nasıl Kullanılmalıdır?

Doğalgazı tasarruflu kullanma yöntemleri denildiği zaman akla ilk gelen seçenekler;

 • Doğalgazı tasarruflu kullanma yöntemleri kapsamında kombinin bir sabit ayar belirlenerek sürekli olarak o sıcaklıkta çalıştırılması çok önemlidir.
 • Sürekli olarak açma kapama işleminin yapılması doğalgaz faturasının daha yüksek gelmesine neden olacaktır.

Sabit Ayar: Doğalgazı tasarruflu kullanma yöntemleri listesinde kombinin sabit bir ayarda, sık sık açma kapama işlemleri yapmadan kullanılması uzmanlar tarafından öneriliyor. Yapılan istatistiki incelemeler; yöntem hakkıyla uygulanırsa bu tükenebilir kaynağın kullanım oranında ve  faturalarda büyük bir düşüş olduğunu kanıtlanmaktadır.

Petekler ve Dekorasyon Kapsamında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doğalgazı tasarruflu kullanma yöntemleri doğru dekorasyon ile de oldukça ilişkilidir. Ülkemizde en sık yapılan hataların başında peteklerin ön kısmının kapatılması gelir. Dekorasyonu ısıtma masraflarından daha çok önemsiyorsanız bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Doğalgazı tasarruflu kullanma yöntemleri ile faturanızda fark yaratmak isterseniz uygulamanız gerekenler mevcut durumdan farklı!

 • Doğalgazı tasarruflu kullanma yöntemleri listesinde peteklerin önünün kapatılmaması ilk sırada yer alır. Peteklerin ön kısımlarının koltuk, masa, divan, dolap gibi ısıyı kısıtlayacak unsurlar ile kapatılmaması gerekir.
 • Doğalgazı tasarruflu kullanma yöntemleri arasında perde türüne de dikkat edilmelidir. Perdenin oldukça kısa olması gerekir. Uzun perdeler peteklerin efektif olarak kullanılmasına büyük oranda zarar verecektir.

Perde Önerisi: Doğalgazı tasarruflu kullanma yöntemleri arasında perde tercihinin ya kısa olanlardan yana ya da stor seçeneklerden yana kullanılması çok daha verimli olacaktır. Bu şekilde ısı dağılımı olumsuz yönde etkilenmeyecektir. Sadece bu yöntem ile dahi %20 oranında ısı artışı elde edebilirsiniz.

Petek Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Doğalgazı tasarruflu kullanma yöntemleri listesinde bakım onarım sürecine de ayrıca dikkat edilmesi gerekir. Bakım onarımın düzenli aralıklar ile yapılması faturalarda büyük bir düşüş sağlayacaktır.

 • Doğalgazı tasarruflu kullanma yöntemleri bakım onarımdan ayrı düşünülemez.
 • Her sene düzenli olarak ısıtma sisteminin kontrol ettirilmesi gerekir. Özellikle petek temizliğinin senede en az 1 kere yapılması gerekir.
 • Peteklerde bulunan toz ve kirin ısı dağılımını olumsuz etkilediği kanıtlanmıştır.
 • Temizlenmemiş bir peteğin sıcaklığı 30 derece dolaylarında iken temizlenen bir peteğin sıcaklığı 60 dereceye kadar çıkabilmektedir. Bu da kısa sürede evin her köşesinin daha efektif ısınmasını sağlar.

Uzman Ekip: Doğalgazı tasarruflu kullanma yöntemleri ve sunmuş olduğumuz bakım onarım seçenekleri ile uzman ekibimiz faturalarınızda fark yaratmak için harika bir fırsat sunuyor! Sadece ısıtma sistemlerinde profesyonelliğini kanıtlamış personeller ile iş birliği yapmaktayız.  Bu durum uyguladığımız hizmet kalitemizi de pekiştiriyor.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği bu amaç için özel olarak tasarlanmış olan teknik cihazlar ile yapılmaktadır.

 • Petek temizleme cihazının iki adet boru girişi vardır. Biri temiz su diğeri ise kirli su içindir.
 • Peteklere temiz su tazyikli şekilde verilir ve diğer çıkış borusundan da kirli su sizin belirttiğiniz gidere aktarılır.
 • Temizliğin sonrasında petek performansında net bir artış olacaktır. Bu temizlik sürecinde etrafın kirlenmesi mümkün değildir. Cihaz steril şekilde çalışır. Küresel salgın sonrasında ekibimiz bu alanda daha dikkatli hizmet vermektedir.

Petek Temizleme Makinesi: Ekibimiz tarafından kullanılan makineler son teknolojik gelişmeler takip edilerek temin edilmektedir. Kullandığımız makinelerin ısıtma özelliği de vardır. Petek içlerinde ısıya dayanıklı olan kirlerin yok edilmesinde de sorunsuz şekilde kullanılabilir. Ayrıca sunmuş olduğumuz temizlik hizmeti garantilidir.

Kullanmadığınız Petekleri Kapatın!

Evinizde hiç kullanmadığınız ya da ardiye olarak istifade ettiğiniz bir oda varsa bu odadaki peteklerin vana kısmından kapatılması gerekir. Bu şekilde ödenmesi gereken faturada büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

 • Vanaları kapatarak o odalara giden gaz akışını durdurabilirsiniz.
 • Yapılan kıyaslamalarda sürekli zaman geçirilen odaların vanasının açık tutulması ve diğerlerinin kapatılması durumunda büyük bir fatura tasarrufu elde edildiği ispat edilmiştir.

Kombi Ayarları: Petekleri vana kısmından açıp kapatmanızda herhangi bir sakınca bulunmuyor. Fakat kombinin basınç ayalarına bireysel olarak müdahale etmemeniz gerekiyor. Bu ayarlar sadece alanında profesyonel olan teknik ekiplerce işleme alınmalıdır.

İlginizi Çekebilir;

Banyo Gideri Açma Artık Çok Kolay

Havuzda Su Kaçağı Nasıl Önlenir?

Yerden Isıtma Petek Temizliği, Yesilkoy Petek Temizliği

Su Kaçak Firması Sakarya

Karapürçek Kalorifer Su Kaçağı– Tespit, Tamir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button