0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Nerede Bulunur?

20 Temmuz 2021
491 kez görüntülendi
Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Nerede Bulunur?

Duvardaki su kaçağı nasıl bulunur; duvardaki su kaçağı iç bölmelerde yayılabilir ya da aşırı tayzikli akışlarda duvarın dışında büyük akıntılara neden olur. Cihazla duvardaki su kaçağı tespiti, termal kameralar ve akustik dinleme cihazlarıyla yapılmaktadır. 15 dakikalık bir işlemden sonra, duvardaki boru hattının hasarlı bölümü tespit edilecektir.

Duvarda Hangi Belirtiler Su Kaçağı Göstergesidir?

Duvarda bulunan kılcal su damlaları ve terlemeler su kaçağının ileri safhalarındaki belirtilerdir. Ancak henüz duvarda gözle görülür bir durum mevcut değilse, kötü koku, nem ve rutubet su kaçağının göstergesi olmaktadır. Aynı zamanda duvarda sıvaların kabarması, küflenmesi veya duvarın etrafında koyuluklar belirmesi de su kaçağı olduğunu göstermektedir.

Duvarda su kaçağı nasıl bulunur; uzmanlar tarafından cihazlarla 15 dakikada bulunan su kaçağı, PVC, demir, çelik ve bakır borular için geliştirilmiş özel cihazlarla tespit edilecektir. Termal kameralarla, suyun yayıldığı bölge ve akış yönü bulunur. Akustik cihazlar, suyun derinliği ve borulardaki hasarın analiz edilmesi için termal kamerayla birlikte kullanılır.

Duvarda Su Kaçağı Nasıl Tamir Edilir?

Duvardaki su kaçağının tamir edilmesi için cihazlarla bölgesel analizin yapılması önemlidir. Bütün duvarın kırılması yerine, borunun hasarlı olduğu bölgeye direkt müdahale edilebilir. Duvarda alçıpan kullanılarak, yeniden boyama işlemiyle eski görünümüne kavuşması sağlanır. Küçük bir alan açılacağı içim kirlilik ve zahmette minimum düzeye inecektir. Uzman tesisat ekibiyle duvar su kaçağının hemen çözüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Duvarda Su Kaçağı Tespiti

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Duvardan Sızan Su kaçağı Nasıl Bulunur

Duvardan Çıkan Su, Su Kaçağı Mı

Duvar İçindeki Su Kaçağı Nasıl Bulunur

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button