0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

En Hızlı Şekilde Su Kaçağının Tespiti

08 Aralık 2018
3 kez görüntülendi
En Hızlı Şekilde Su Kaçağının Tespiti

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır sorusunun cevabından önce su kaçağı nedir ve neden su kaçağı problemi ile karşılaşılır bunlar bilinmelidir. Su kaçağı; evde, işyerinde, okulda birçok insanın başına gelebilecek bir durumdur. Küçük sızıntılar ile başlayan kaçaklar, takibi ve kontrolü yapılmadığı takdirde çok büyük sorunlara yol açabilmektedir.

Su Kaçağının Nedenleri

Yaşanan su kaçağının en yaygın nedeni paslanmış tesisat borularıdır. Özellikle eski yapılarda kullanılan galvaniz ve bakır borular paslanmaya müsaittir. Zaman içinde paslanan borular hem böcekleri kendine çekmektedir hem de bazı kısımların deforme olmakta ve su kaçağına rastlanmaktadır. Su kaçağının diğer sebebi düzensiz basınçla gelen sudur. Şebeke suyunun geldiği noktada yaşanan arızalar, suyun basıncında değişikliğe yol açmaktadır. Su, yeterli basınçla gelmediğinde tıkanıklık söz konusu olmaktadır. Özellikle kış aylarında havanın birden soğumasına bağlı olarak yaşanan sıcaklık değişimleri de su kaçağına sebep olabilmektedir.

Su Kaçağının Tespiti

Bulunan yerde su kaçağı söz konusuysa fakat kaçağın nereden geldiği bulunamıyorsa cihazla su kaçağı tespiti yapılmaktadır. Duvardaki boyalar kabarıp döküldüğünde, duvarlar ve tavanların küflenerek rutubet oluşturduğunda, su saati kapalı olduğunda bile sayaç dönmeye devam ettiğinde, özellikle mutfak ve banyoda yerler ve tavanların ıslak olduğu durumlarda bir su kaçağı söz konusudur. Su kaçağı nasıl bulunur sorusunun cevabı bu belirtilerde gizlidir. Bu belirtiler görülmeye başlandığında hemen alanında profesyonel ve tecrübeli bir tesisat ekibi ile görüşülmelidir. Su kaçağının tam olarak nerede kaynaklandığını belirlemek için kameralı cihazlar kullanılmaktadır. Hiçbir kırım yapılmadan kamera ve dinleme cihazı ile su kaçağının yaşandığı bölge tespit edilebilmektedir.

Su Kaçağının Onarımı

Su kaçağı yaşanan bölge belirlendikten sonra tecrübeli ekiplerin öngürüsü ile farklı yöntemler uygulanabilmektedir. Bilinen en yaygın yöntem çeşitli kimyasallar kullanılarak tıkanıklığı gidermektir. Fakat bu yöntemlerde önemli olan tahribatın büyüklüğüdür. Tesisat  borularında yıpranma, aşınma gibi problemler söz konusuysa tesisatın değişmesi gerekebilmektedir. Fakat hangi yöntemin kullanılacağını belirleyebilmek için kaçağın yerinde tespiti yapılmalıdır. Su sızıntısı tamiri aşamasında erek duyulmadığında bile çeşitli kırım işlemleriyle durumu daha zor hale getiren tesisat ekiplerinin yanı sıra, yıllardır uzman kadrosuyla su kaçaklarını kısa sürede ve en uygun çözümlerle giderebilen tesisat ekipleriyle çalışmak faydalı olacaktır. Uygun fiyatlarla, kısa süre içerisinde, en az hasar ile onarım yapılması için bizlere ulaşabilirsiniz. Birkaç saat içerisinde su tıkanıklığı tespiti ve onarımı yapılmış olup, güven ve huzur içerisinde suyunuzu kullanmanız mümkündür.

İlginizi Çekebilir;

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Kocaeli 

Tıkalı Kanal Açma

Halkalı Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı ve Tamiri

Sakarya Su Kaçağı Nedenleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button