0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Erenler Kaçak Su Bulan Firma– Tespit, Tamir

02 Nisan 2019
879 kez görüntülendi
Erenler Kaçak Su Bulan Firma– Tespit, Tamir

Su kaçağını kendi yöntemleriniz ile tespit etmeniz zor olacaktır. Sadece hali hazırda kaçağın olduğunu anlamanız mümkün. Ancak hangi alanda ve neden oluştuğunu öğrenmeniz bir hayli zor. Çünkü bu aşamada ustaların devreye girdikleri açık durumda. İlk başta ise müşterilerin temel almaları gereken noktaları belirtmek faydalı olacaktır. Yani su kaçağı oluşan yerlerde;

  • Tavan ya da duvarların ıslanması söz konusudur.
  • Zeminde rutubet sorunlarının baş göstermesi de sızıntılarının habercisidir.
  • Kötü kokular da yine sızıntı olduğunu göstermektedir.

Görüldüğü üzere sızıntılarının habercisi olan birkaç durum mevcut durumda. Bu durumlar ile karşı karşıya kalmanız halinde Erenler kaçak su bulan firma – tespit, tamir iletişime geçmeniz gerekiyor. Sonuç olarak alanında uzman olan elemanlar ve son teknoloji aletler eşliğinde sorunun çözüme geçilecektir.

Sızıntıların Akustik Dinleme Cihazından Tespiti

Su kaçak tespiti için birkaç teknolojik aletin kullanılması söz konusudur. Temelde ise sızıntıların dinlenmesi açısından akustik cihazlara yer verilir. Yani duvar ile zeminin kırılmasına gerek kalmadan, üstten dinlemelere yer verilir. Üstelik mermer, beton, ahşap gibi temel maddesi ne olursa olsun her türlü alanda akustik dinleme cihazları kullanılmaktadır.

Erenler kaçak su bulan firma – tespit, tamir açısından ilk başta dinleme cihazlarına yer verilir. Bu şekilde rahatlıkla sızıntılı oluşan alanın tespit edilmesi sağlanmaktadır. Noktasal bir şekilde tespite geçilir. Nitekim böylece her alanın kırılmasına gerek kalmaz. Sadece sızıntının oluştuğu alan üzerinden onarıma geçilmektedir. Onarımın da uzmanlar tarafından hızlı ve sağlam bir şekilde yapılması esas alınmaktadır.

Kameralı Görüntüleme İle Kaçak Bulma

Kaçakların tespiti için sadece akustik dinleme cihazlarına başvurulmaz. Bunun yanı sıra görüntüleme sistemleri de devreye girmektedir. Şöyle ki bu sistemler sayesinde boruların içerisine göz atılmaktadır. Yani yine kırma ile dökme işlemlerine yer verilmez. Direk olarak boruların incelenmesi halinde kaçağın bulunması sağlanır. Arkasından da kaçağın giderilmesi için tamir aşamalarına geçilir. Görüldüğü üzere kesin ve net bir şekilde sızıntıların bulunması esas alınmaktadır. Eski tip deneme – yanılma yöntemlerine başvurulmaz.

İlginizi Çekebilir;

Erenler Kalorifer Su Kaçağı– Tespit, Tamir

Sakarya Erenler Su Kaçağı Tespiti

Erenler Su Kaçağı Tespiti

Erenler Su Kaçağı– Tespit, Tamir

Kameralı Su Kaçağı Bulan Tesisatçı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button