0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

17 Ağustos 2018
784 kez görüntülendi
Evde Su Kaçağı Nasıl Bulunur ?

Evinizin herhangi bir yerinde rutubet kokusu varsa ve evde çok fazla nem hissediyorsanız muhtemelen evde şu anda bir su kaçağı bulunmaktadır. Ancak bu evdeki su kaçağını bulmak sanıldığı kadar kolay değildir. Evde su kaçağı nasıl bulunur sorusu son zamanlarda Google aramalarda daha fazla aranan bir soru olmuşturnan. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de Türkiye’deki binaların ağırlıklı olarak eski yapılardan oluşması ve bu eski yapıların da zamanla tesisatlarda kırılma ve çatlamalara neden olmasından kaynaklanır. Üstelik bu tesisatların kırılma veya çatlama durumlarında binanın çökme ihtimali de artmaya başlar. Evinizdeki su kaçağı neredeyse evin tamamında oluşabilecek bir durumdur .

Banyo ve tuvalette su kaçağı nasıl bulunur ?

Su kaçağının en çok meydana geldiği yerlerden bir tanesi de banyo ve tuvalet gibi mekanlardır. Özellikle de bu mekanların çok fazla kullanılması ve her an suyla iç içe olması onların daha fazla su kaçağına neden olmasını sağlar. Çok fazla nemli kalan banyo ve tuvalet yüzeyleri  tesisatta bir süre sonra baskı yapmaya başlar ve bu da borunuzun çatlaması veya kırılmasına neden olur. Evde su kaçağı nasıl bulunur Sorusu aklınızı kurcalıyordu, bakmanız gereken ilk yerler banyo ve tuvalet gibi nemli mekanlardır. Eğer komşunuz banyodan veya tuvaletten su damlaması ile ilgili sizlere şikayette bulunuyorsa muhtemelen banyo veya tuvaletiniz beton kaplamasının içerisinde boru çatlaması veya kırılması gibi bir problem ortaya çıkmıştır .

Mutfak ve salon da meydana gelebilecek su kaçağı

Eviniz içerisinde şu kaçağı oluşabilecek mekanlardan bir tanesi de açık mutfak ve salon gibi yerlerdir. Mutfakta lavabo borusunun geçtiği yerlerde, eğer buraya çok fazla miktarda baskı yapılıyorsa su kaçağı oluşması ihtimali yüksektir. Mutfağınızın herhangi bir bölgesinden nemlilik hissediyorsanız veya açık bir su sesi geliyorsa muhtemelen o mekanda su kaçağı bulunmaktadır. Evde su kaçağı nasıl bulunur sorusu aklınızda ise bakmamız gereken en önemli mekanlardan İkincisi de mutfak ve salon gibi yerler olmalıdır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button