0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ferizli Tesisat Su Kaçağı Tespiti

11 Mart 2019
490 kez görüntülendi
Ferizli Tesisat Su Kaçağı Tespiti

Ferizli tesisat su kaçağı tespiti ve termal görüntüleme kameraları ile çalışmakta ve su dinleyen akustik ses cihazları ile su kaçağı noktasını belirlemektedir. Su sızıntısı tespitinde uzmanlaşmış personelimizle evinizdeki su sızıntılarını su sızıntılarını kesintiye uğratmadan tespit edebilir ve sadece su sızıntısı olan yerlere müdahale edebiliriz. Değerli müşterilerimize güler yüzlü ve disiplinli kadromuzla 7/24 hizmet vermekteyiz.

Arıza olmadan su sızıntısının tespiti, termal görüntüleme kamerası ve ses dinleyen akustik cihazlar kullanılarak gerçekleştirilir. Her şeyden önce, cihazların su sızıntısını tespit etmede en önemli faktörün deneyim ve teknolojik ürünlerin olduğunu söylemeliyiz, ancak bu cihazların kullanımı da önemli bir konudur. En az 2 senedir su kaçağı tecrübesine sahip personel ile çalışıyoruz.

Su Kaçağı Olmadan Sızıntı Nasıl Tespit Edilir?

Ferizli tesisat su kaçağı tespiti yaparken ilk olarak, evinizdeki sıcak ve soğuk su boruları ayrılır. Hangi boru sızdırmış ise bu alan keşfedilir. Örneğin, banyo, mutfak tuvaleti, ısı odası ve akustik ses dinleme gibi sıkıştırılmış bir alanda su sızıntılarını tespit etmek için kullanılır.

Onarım Su Sızıntısından Sonra Mı Yapılıyor?

Elbette, bir su kaçağı tespit edildikten sonra, karo veya parke zeminin konumuna bağlı olarak kırılır ve onarım işlemi başlar. Onardıktan sonra onarılan yeri tamir ediyor musunuz? Hayır, biz yapmıyoruz. Çünkü daha kurumadan alçı işlemi yapılamaz. Kurutma işleminden önce su sızıntısını kapatmamanızı öneririz.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

1.Aşama

Su kaçağı testi önce test pompası olarak adlandırdığımız basınçlı su ile test edilir.

Tesisattaki sızıntıları kontrol etmek istiyorsanız, örneğin, iski suyu 4 bar pres ile gelirse, kurulum için 10-12 bar su tedarik ediyoruz. Tabii ki, bu basıncın tesise zarar vermeyeceğini rahatlıkla düşünebilirsiniz. 32 bara kadar basınç taşıyabilen plastik borular, bu test pompasında 10-12 barlık bir basınç ile karşılaşır ve zarar gelmez.

  1. Aşama

Dinleyerek su kaçağı tespiti yapılması diğer aşamadır. Bu amaçla, dinlemek için bir ses yükseltici kullanılır.

  1. Aşama

Ses algılanmazsa, ısı odası aktive edilir. Isı odası, sıcaklığa duyarlı bir cihazdır ve borular, sıcak su ile ısıtılır ve aşağıdaki çalışma boruları, kaçak yoğunluğuna göre kaçak yerini takip eder.

  1. Aşama

Su sızıntısı yeri kırılır, ilk önce 1 fayans kırılır sonrasında su kaçak tespiti yapılacak alana kadar kırılma işlemi devam eder. Elbette bu aşamada net bir analiz yapılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button