0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Gider Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

08 Nisan 2018
1 kez görüntülendi
Gider Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Giderin tıkanmasını önleyerek daha başlamadan birçok soruna daha başlamadan çözüm bulmuş olursunuz. Banyo giderinin tıkanma nedenleri içinde saç, kıl ya da diğer maddelerin birikmesi olabilir. Bunları giderin önünden alıp çöpe atabilirsiniz. Ya da mutfak gideri içinde biriken yemek artıkları nedeniyle mutfak giderleri tıkanır. Klozet ya da tuvalet içine atılan tuvalet kağıdı ya da ped yüzünden de tıkanıklık olur. Tüm bunlara dikkat ederek kendi evinizdeki tıkanıklık sorunlarını en aza indirebilirsiniz.

Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Hemen her evde rahatça kullanılan pompalarla ilk müdahaleyi yapabilirsiniz. Açılmazsa açıcı bir tel ile gideri açmayı deneyebilirsiniz. Yine de bunlarla sonuç alamazsanız kimyasal açıcılar kullanarak giderlerinizi açmaya çalışın. Yine açılmazsa uzman yardımı alabilirsiniz.

Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Mutfaklardaki boruların tıkanması olsun ya da pis su giderlerinin tıkanması olsun kimse tıkalı boru istemez. Ancak dikkatsiz kullanım yüzünden bu borular zaman zaman tıkanır. Çoğu zaman pompa ile tıkanan borular açılabilse de genelde pompa geçici çözüm oluyor.

Boruların Tıkanmaması İçin Ne Yapılır?

Boruların açılması kimyasal ya da fiziksel yollarla mümkün olsa da dikkat edilecek birkaç hususla borularınızın hiç tıkanmamasını sağlayabilirsiniz. İlk madde olarak giderlere yabancı cisim ya da naylon gibi maddeler atmayın. Çoğu durumda klozet ya da tuvalet giderlerinin ya da borularının tıkanma sebebi kağıt ya da ped, oyuncak gibi maddeler oluyor. Mutfak lavabosuna ise yemek artıklarını ve çay posası gibi şeyleri atmayarak tıkanmanın önüne geçebilirsiniz.

Banyo Gideri Açma Yöntemleri

Banyo gideri açmak için kimyasal açıcıları kullanabilirsiniz. Ancak bunları kullanmak için önce banyonuzu havalandırın. Bu kimyasalları kullanırken ellerinizi ve elbiselerinizi korumalısınız. Bu kimyasal maddeler asit içerdiği için bu kimyasalları başka bir şeyle, mesela deterjan, çamaşır suyu gibi, kullanmayın. Ve bu kimyasalları koklamaktan, solumaktan kaçının. Bunları kullanmak istemezseniz 1 su bardağı karbonatı banyo giderine dökün, üstüne yarım su bardağı sirke dökün ve giderin ağzını bir şeyle kapatın. En az yarım saat bekletin ve daha sonra da üstüne yaklaşık iki litre kaynar su dökün. Ardından pompa ile tıkanıklığı açın.

Banyo Gideri Neden Tıkanır?

Saçlar gibi organik atıklar ya da süpürge torbasını banyoda temizlemek bu sorunun temel nedeni oluyor. Basit yöntemle banyo giderinin önünde birikenleri çöpe atarak kurtulabilirsiniz.

Kanal Açma Yöntemleri

Kanallar genelde kuru yaprak ve dalların birikmesiyle oluşur. Ya da maalesef pet şişe, plastik torba gibi çöpler yüzünden tıkanır. Bu tıkanıklıklar yüzünden yağmur suları taşkınlara ve su baskınlarına neden olur. Yaz aylarında ise koku, sinek gibi bazı olumsuz sonuçlara neden olur. Bazı durumlarda ise yol çalışması gibi nedenlerle kanal sisteminde çökmeler olur.

Kanal Nasıl Açılır?

Kanal açmak için profesyonel ekiplerce özel makineler kullanılır. Bu makineler bazen görüntüleme sistemleri ile sorunun olduğu yeri tespit ediyor. Bu sayede kanal içinde değiştirilmesi gereken ya da basınçlı suyla temizlenemeyen şeylere müdahale edebilme imkânı olur. Ya da özel araçlarla tıkanan kanal sistemine basınçlı su püskürten cihazlarla kanal temizliği yapılır.

İlginizi Çekebilir;

Banyoda Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir

Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Kırmadan Klozet Açılır Mı?

Banyolar Neden Tıkanır, Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Banyo Gideri Açma Artık Çok Kolay

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button