0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Halkalı Su Kaçağı Bulma

21 Aralık 2018
359 kez görüntülendi
Halkalı Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı, farklı birçok sebepten ötürü ortaya çıkabilmektedir. Fakat su kaçağını gidermek sanıldığı kadar zor ve uğraştırıcı bir işlem değildir. Profesyonel ekipler ile çalışıldığında problem çok kısa sürede doğru yöntemlerle giderilebilmektedir. Halkalı su kaçağı bulma noktasında birçok yetkili tesisatçı bulunmaktadır. Fakat hepsi alanında uzman değildir. Birçok tesisat ekibi hiçbir cihaz kullanmadan direkt kırım işlemi yapmak istemektedir. Çünkü cihaz alınması ve cihaz kullanımını çok iyi bilen bir personele ihtiyaç duyulması gibi durumlar vardır. Bu eksiklikleri gidermek yerine tamamen tahmin yoluyla kırım yaparak su kaçağının yerini tespit etmeye çalışmaktadır.

Su Kaçağı Nedeni

Su kaçaklarının birçok nedeni bulunmaktadır. Öncelikle tavandan sular damlıyorsa, duvardaki sıva ve boya ıslanarak kalkıyorsa ve bunun sonucu olarak dökülme yapıyorsa, musluktan su eskisi kadar tazyikli gelmiyorsa, su faturası eskisine oranla çok daha fazla geliyorsa, su vanası kapandığı halde su saati dönmeye devam ediyorsa su kaçağı söz konusudur. Ayrıca binanın su tesisatı yapılırken kalitesi malzemeler kullanıldıysa, su kaçağı kaçınılmaz olmaktadır. Halkalı su kaçağı bulma konusunda aktif çalışan tecrübeli tesisat ekipleri, fayans üzerinden çeşitli cihazlar ile su kaçağının yerini tespit ederek sadece birkaç fayans kaldırarak tesisat borusunu onarabilmektedir. Profesyonel olmayan ekipler kırım yapmanın yanı sıra tesisat borularını değiştirmek yerine yama yapmaktadır. Bu yöntem oldukça sakıncalıdır. Çünkü yama yapılan boru da kısa bir zaman sonra patlayabilmekte ve bu sefer su kaçağının şiddeti daha fazla olabilmektedir.

Su Kaçağının Tespiti

Halkalı su kaçağı bulma çalışmalarına son hız devam etmektedir. Su kaçağının tespiti için oldukça teknolojik ve birinci sınıf kalitede cihazlar kullanılmaktadır. Su kaçağının tespiti için sıklıkla kullanılan cihaz akustik dinlemedir. Direkt fayans üzerinden sızıntı sesi dinlenerek kaçak konumu tespit edilebilmektedir. Termal kamera cihazı ile sadece sıcak su tesisatı görülebilmektedir. Bu yardımcı bir cihazdır. Profesyonel ekipler işlerini kesinlikle yarım bırakmazlar. Su kaçağı tespit edildikten sonra gerekli onarım çalışmaları başlatılır. Sadece birkaç saat içerisinde su, eskisi gibi akmaya devam eder. Su kaçağı, birçok problemi beraberinde getirebilmektedir. Bu nedenle en az yılda bir kere su kaçağı testi yaptırılmalıdır. Bu sayede problem hiç oluşmadan önlenmektedir. Halkalı su kaçağı bulma noktasında tüm evler için her daim hizmet verilebilmektedir. Önemli olan ilk şey müşteri memnuniyetidir. Bu nedenle en az kırım ile en kısa sürede en etkin çözümler üretilerek su kaçağına son verilir. Onarım aşamasında da birinci sınıf kalitede tesisat boruları kullanılarak uzun vadede tekrar boru tahribatının oluşması engellenmektedir. Bu sayede su kaçağı oluşma ihtimali en aza indirilmektedir. Her zaman işinin ehli ekiplerle çalışmak iş sonunda memnuniyet getirmektedir. Bu nedenle tesisat ekibi iyice araştırmalı ve tesisat tecrübeli ekiplere emanet edilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button