0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Havuz Su Kaçağı Önleyici

13 Haziran 2021
292 kez görüntülendi
Havuz Su Kaçağı Önleyici

Havuzlardaki kaçaklar her zaman tesisat borularından kaynaklanmayabilir. Fayans aralarından ve seramik alanlardan sızmalar gerçekleşir. Uzun süre kullanılan havuzlarda aşınma ve çürüme meydana geldiğinde, tesisat sistemlerinin, beton yapıların da zarar görmesi mümkündür. Havuz su kaçağı önleyici yalıtım sistemleri ve ürünlerle, tesisat sisteminin de zarar görmemesini sağlayabilirsiniz.

Havuz Su Kaçağı Nasıl Önlenir?

Havuz su kaçağının önlenmesi için öncellikle havuzun iç kısmına yalıtım sistemlerinin uygulanması önemlidir. Uzun süre suyla temas eden yapılar, hassaslaşır ve zaman içinde aşınarak su kaçağının gerçekleşesini sağlar. Aynı zamanda havuz kenarlarına ızgara giderlerin yapılması da suyun yayılmasın azaltarak, dış alandaki aşınmalara da engel olacaktır.

  • Havuz su kaçağını önlemek için havuz iç ve dış alanlara yalıtım yapılmalıdır.
  • İç alan için su geçirmez silikon malzemeler kullanılabilir.
  • Tesisat sistemleri için boruların düzenli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir.

Havuz Su Kaçağını Nasıl Engellerim?

Havuz su kaçağını engellemek için havuzdaki kimyasal madde kullanımına dikkat etmeli yatırım işlemlerine önem vermelisiniz. Yalıtım sistemleri zaman içinde yenilenme gerektirebilir. Ancak havuz su kaçağı önleyici malzemeler kullanmak, sizin için daha az maliyette olacaktır.

Havuz bakımını, düzenli olarak tesisat kontrollerini ve havuz yalıtım sistemlerini uygulamalısınız. Sıcak ve soğuk havuz özelliklerine göre fayans ve seramik kullanımına önem vermelisiniz. Havuz bakımını aksatmamalı, kimyasal maddeleri kullanırken, havuz sistemine zarar vermeyecek seçenekleri tercih etmelisiniz. Kontrol altına alarak, kaçak problemini uzun vadede yaşamazsınız.

İlginizi Çekebilir;

Havuz Su Kaçağı Tamiri

Havuz Su Kaçağı Tamiri No

Havuz Su Kaçağı

Havuz Su Kaçağı Tespiti Yardım

Radyatör Su Kaçağı Önleyici

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button