0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Havuz Su Kaçağı Tespit Onarım

17 Aralık 2018
774 kez görüntülendi
Havuz Su Kaçağı Tespit Onarım

Yazın güneşin kavurucu sıcağından kaçıp havuza atlamak elbette ki iyi bir fikirdir. Günümüzde neredeyse her sitenin içinde yüzme havuzu bulunmaktadır. Havuz yapım aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey yalıtımdır. Ayrıca havuzu genellikle insanlar kullandığından, mutlaka haftalık ve aylık bakımları yapılmalıdır.

Havuzda Su Kaçağı

Havuzlarda zaman zaman suyun azaldığı görülmektedir. Havuzda su azalmasının farklı sebepleri vardır. Su sebeplere uygun havuz su kaçağı tamiri yapılabilmektedir. Su azalmasının ilk sebebi genellikle yalıtımın kaliteli bir ekip tarafından yapılmamış olmasıdır. Çünkü yalıtım kaliteli malzemelerle kuralına uygun yapılmadığında ve zamanla fayans derzlerindeki dolgu malzemesinin azalmasıyla su sızıntısı gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra havuz yapım aşamasında kurulan su tesisatında da problem yaşanabilmektedir ve bunun sonucunda da su kaçağı meydana gelebilmektedir. Ayrıca zamanla oluşan beton çatlakları da su sızıntısına sebep olabilmektedir.

Su Kaçağı Tespiti

Tıpkı evlerde yapılan su kaçağı tespiti gibi, havuzdaki su kaçağı için de çeşitli cihazlar kullanılarak kaçağın nedeni araştırılmaktadır. Genellikle yalıtım problemi ile havuzlarda su kaçağı meydana gelmektedir. Havuz su kaçağı tamiri çeşitli yalıtım malzemeleri ile sağlanabilmektedir. Bu durumda devreye profesyonel yalıtım ve tesisat ekipleri girmektedir. Özellikle mekanında havuzları bulunan işletme sahipleri, yaz aylarına doğru havuz bakımlarını tamamlamış olmalılardır. Havuz bakımı yapılırken herhangi bir su kaçağı tespit edilirse, alanında uzman kişiler çok kısa sürede havuz su kaçağı tamiri yapabilmektedir. Böylece havuz, yaz sezonuna hazır hale getirilmektedir.

Havuzda Su Kaçağı Onarımı

Havuzda yaşanan su kaçağında çeşitli kimyasal maddeler de kullanılabilmektedir. Fakat kaçağın durumuna göre uygulanacak onarım yöntemi değişmektedir. Örneğin; su kaçağının sebebi tesisat değilse, kullanılan kimyasal boruları aşındıracak ve deforme olmalarına sebep olacaktır. Havuzdaki problem ne ise ona uygun işlem yapılmalıdır. Havuz su kaçağı tamiri için farklı birçok yöntem geliştirilmiştir. Fakat bu yöntemlerin havuzun durumuna göre en etkin ve verimli olanı tercih edilmelidir. Ayrıca onarım aşamasında kullanılan malzemeler birinci sınıf kaliteye sahip olmalıdır. Uzman ekiplerden yardım alındığında hem onarım süresi kısalmakta hem de büyük meblağlar ödenmemektedir. Bazı tesisat ekibi yanlış yöntemler kullanarak su kaçağını daha da içinden çıkılmaz bir hale getirebilmektedir. Bu durumun yaşanmasını engellemek için tesisat ekipleri iyice araştırılmalı ve aralarında en profesyonel olanı ile çalışılmalıdır. Çünkü su kaçağı düzgün bir şekilde onarılmadığında ileride daha büyük problemlere yol açabilmektedir. Bugün basit gibi görünen işlem, yarın komple tesisatın değişmesine sebep olabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button