0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hendek Su Kaçağı– Tespit, Tamir

16 Nisan 2019
2 kez görüntülendi
Hendek Su Kaçağı– Tespit, Tamir

Kaçak ya da sızıntı sorunlarının eskisi gibi çözülmediği açık durumda. Şöyle ki eskiden deneme – yanılma yöntemine yer verilirdi. Önce duvar ile zemin üzerinden kırma işlemine geçilir ve boruların incelenmesi sağlanır. Tüm bu işlemlerin bir hayli zahmetli ve uzun sürdüğü biliniyor. Nitekim bu işlemlerden dolayı da herkes su sızıntılarından korkar hale geldi. Ancak artık eskisi gibi su kaçak tespiti yapılmıyor. Bu yöntemlerin yerine;

  • Daha kesin ve net bir şekilde su kaçaklarının tespit edilmesi sağlanıyor.
  • Tespit sırasında cihaz kullanımları yaygın hale gelmiştir.
  • Sızıntı problemlerinin cihazlar eşliğinde son bulması kısa sürüyor.

Hendek su kaçağı – tespit, tamir açısından tecrübeli ustalar çalışma göstermektedir. Yani son teknoloji cihazları kullanmayı bilen ve anında onarıma geçen ustalar sayesinde avantajlı olacaksınız. Bu şekilde zaman kaybetmeden kaçakların bulunması ve şikayetlerin son bulması esas alınmaktadır.

Pis Su Tesisatında Kaçak Tespiti

Pis su kaçaklarından kaynaklı olarak ciddi hasarlar meydana gelmektedir. Mesela ilk başta evlerde kötü kokuların yayıldığı açık durumda. Aynı zamanda küf sorunu da baş gösterir. Hatta uzunca bir süre tamir edilmemesi halinde sağlıksal sorunlar beraberinde gelir. Nitekim sızıntılardan dolayı mikroplar ortalığa çıkar. Ve bu gibi durumlardan dolayı sağlık sorunları yaşanır.

Hendek su kaçağı – tespit, tamir sırasında kaçakların incelenmesi esas alınır. Önce pis ya da temiz su kaçaklarına yönelik incelemelere geçilmektedir. Pis su kaçaklarının termal kameralar eşliğinde tespit edilmesi sağlanır. Yani boruların içerisinden görüntülemelere yer verilmektedir. Böylece kaçağın yeri ve nedeni tespit edilir. Arkasından da onarılması halinde yukarıda sıraladığımız tüm sorunlar ortadan kalkar.

Temiz Su Tesisatında Kaçak Bulma

Temiz su sisteminde meydana gelen sızıntıların çözümü de oldukça kolay. Örneğin bu aşamada da akustik dinleme cihazlarına başvurulmaktadır. Kimi durumlarda yine kamera sistemleri dahi devreye girer. Su kaçağı cihazlar eşliğinde bulunur ve tamirine geçilir. Önceden de belirttiğimiz gibi zahmetsizce ve hızlı bir şekilde onarımı yapılır. Temiz su kaçaklarının bu şekilde son bulması sağlanmaktadır. Özellikle de kabarma gibi durumların önüne geçmek için anında sızıntıların giderilmesi gereklidir. Aksi halde kabaran zemin ile duvarlar için ekstra tadilat yapılması gerekir.

İlginizi Çekebilir;

Hendek Su Kaçağı Tespiti

Akyazı Su Kaçağı Bulan Firma – Tespit, Tamir

Hendek Su Kaçağı Uzmanı– Tespit, Tamir

Sakarya Hendek Su Kaçağı Tespiti

Hendek Kırmadan Su Kaçağı Bulma– Tespit, Tamir

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button