0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

İş Yerinde Su Kaçağı

25 Kasım 2017
638 kez görüntülendi
İş Yerinde Su Kaçağı

İş yerinde su kaçağı denildiği zaman, ilk işlem burada yani kaçak tespiti ile ilgili olarak bir kişiden burada gelen sistemlerin kontrolü ile sağlanabilir. Örnek vermek gerekirse, bir iş yerinin belirli bir limit bulunmaktadır. Yani su işlemlerinde, belli limitler dahilinde fatura gelmektedir. Ancak bazen bu kadar hızlı bir şekilde artış gösterebilir.

İş Yerinde Su Kaçağı Müdahalesi Nasıl Yapılır?

İşte bu durumda müdahale edilmesi gerekmektedir. Ancak müdahale öncesi, dev tam olarak kaçağın nereden olduğunun tespiti, gerçekten de çok büyük önem taşımaktadır. Burada doğru bir tespit için, öncelikle işyerinde bulunan bütün muslukların ve su akışı yapan kısımları kapatılması sağlanır.

Bundan sonra su sayacı kontrol edilir ve su sayacı dönüp dönmediğini kontrolü yapılır. Eğer bütün musluklar kapalı olmasına rağmen, hala su sayacında dönüş devam ediyorsa, bu durumda belli ki bir kaçak durumu vardır. Ancak günümüz şartlarında, artık teknoloji geliştikçe çok özel kameralı robot sistemleri ortaya çıkmış ve bu sayede çok başarılı sonuçlar sizlere sunulmuş bulunmaktadır.

İş Yerinde Su Kaçağı Tespiti Ve Müdahalesi Önemi

Bu işlemleri gerçekleştirirken, artık sayısal çözümleri, gerçekten de çok artmış ve sizlere kırmadan dökmeden, çok rahat bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanmış bulunmaktadır. Bilindiği gibi sızıntısında tespit özellikle vanalar ve bataryalar kapalıyken yapılır. Bu yüzden dolayı da, gerekli kontrolün sonrasında tekrar gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Yani gerekli kaçağın yapılmasından sonra da, yine kontrollerin gerçekleştirilmesi ve sizlere de sonuçlarının sunulması gerekir. Bu yüzden dolayı da en önemli noktalardan bir tanesi de aslında gereken işlemini yapılmasından sonra, gerekli derz işlemlerini yapılmadan önce kontrolünün sağlanması da bu arada şunu da söylemek gerekirse, kim tespit işleminde yani sızıntının nereden geldiğine karşılık tespit işleminde herhangi bir kırma dökme işlemi yapılmaz.

Ancak bu müdahalede kırma işlemi yapılabilir. Yani fayans bölgesinin kırılarak alttaki pimaşı müdahale edilmesi gibi bir durum ortaya çıkabilir. Bu yüzden dolayı, su kaçak tespiti işlemleri ile gerekli müdahalenin yapıldığı işlemleri birbirine karıştırmamak gerekmektedir. Böylece işlemleri de çok rahat bir şekilde gerçekleştirme şansınız bulunmaktadır. Böylece gerçekten de sağlıklı sonuçlar alınması sağlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button