0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

İstanbul Su Kaçağı Tespiti

16 Aralık 2018
2 kez görüntülendi
İstanbul Su Kaçağı Tespiti

İstanbul, her gün gelişen ve büyüyen bir şehirdir. Özellikle son yıllarda nüfus artışına bağlı olarak konut inşaatlarının da arttığı gözlemlenmektedir. Bir konut inşaatının kabadan sonraki temel taşı tesisatlardır. Çünkü kalitesiz malzeme ve kötü bir işçiliğin ürünü olan tesisatlar birkaç yıl sonra sadece kendi iç sistemine değil, yapının tümüne zarar vermektedir.

Su Kaçağı

Su, tüm kılcal boşluklardan geçebilen bir maddedir. Bu nedenle su tesisatları ve su yalıtımı özenle yapılmalıdır. Su tesisat hattında uzun vadede yaşanan ilk problem su kaçağıdır. İstanbul su kaçağı tespiti yapılan en büyük illerden biridir. İstanbul su kaçağı tespiti için günümüzde çok farklı yöntemler geliştirilmektedir. Bu yöntemler ile kısa sürede su kaçağının nerede yaşandığını bulabilmek mümkündür. Tesisat borusunun deforme olması, tesisat hattında kullanılan dirseğin çok keskin olması sebebiyle suyun şebeke suyundaki basınçla ilerleyememesi, suyun eskisi kadar tazyikli gelmemesi su kaçağının başlıca nedenlerindendir.

Su Kaçağı Tespiti

Mekanda su kaçağı belirtilerinden birkaçı görüldüyse hemen İstanbul su kaçağı tespiti yapan en güvenilir ve pratik tesisat ekiplerine ulaşılmalıdır. İstanbul gibi büyük bir şehirde tesisat işi ile uğraşan yüzlerce firma bulunmaktadır. Fakat önemli olan su kaçağını en hızlı şekilde en doğru yöntem ile gidermektir. Su kaçağını tespit etmede en çok kullanılan cihaz akustik dinleme cihazıdır. Hiçbir kırım işlemi gerektirmeden su kaçağının meydana geldiği konum tespit edilebilmektedir. Ayrıca termal kamera da bu aşamada yardımcı cihaz olarak rol almaktadır. Bu cihazların kullanımı profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilmektedir. Su tesisatı konusunda uzmanlaşmamış ekipler hiçbir yer tayini yapmadan direkt kırım işine geçmektedir. Bu işlem hem zaman alır hem de fazladan masraf yapılmasına neden olur. Bu nedenle İstanbul su kaçağı tespiti noktalarında işinin ehli ekipler araştırılmalıdır.

Onarım Süreci

Su kaçağının yeri tespit edildikten sonra sıra onarım işlemine gelmiştir. Son teknoloji ile üretilmiş cihazlar sayesinde su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edildiğinden sadece o noktada kırım yapılması söz konusu olacaktır. Saatler içerisinde de onarım işlemi tamamlanarak su, kullanıma hazır hale getirilmektedir. Bu iş, eli hızlı ekipler tarafından gerçekleştirilmelidir çünkü su, her daim bir ihtiyaçtır ve birçok şey için kullanılmaktadır. Bu nedenle iş geciktirilmeden en kaliteli malzeme ve ekipmanlar kullanılarak tamamlanmalıdır. İstanbul su kaçağı tespiti konusunda başarılı ekipler ile haberleşerek işi en kısa sürede ve ekonomik şekilde tamamlamak mümkün olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

Kalorifer Petek Pimaş Su Kaçağı Tespiti

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Evde Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Evimde Su Kaçağı Varsa Ne Yapmalıyım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button