0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kalorifer Petek Pimaş Su Kaçağı Tespiti

11 Ocak 2019
1 kez görüntülendi
Kalorifer Petek Pimaş Su Kaçağı Tespiti

Hemen hemen herkesin evini iş yerini bir defa da olsa su basmıştır. En azından tesisat arızası ile karşılaşmıştır. Suyun zamanla erozyona uğrattığı su tesisat sistemi, ev ya da iş yerlerinde, kazılma işlemi gerektirmesinden dolayı zorlu bir onarım sürecine sahiptir. Tabi bu zorlu süreç yüksek maliyetleri de beraberinde getirmektedir. Bu sonuçlardan belki de daha da önemlisi tespit süreci olup kalorifer petek pimaş su kaçağı tespiti, onarım sürecinden çok daha zorlu bir işlemdir. Ev ve iş yeri tesisat sistemleri kapalı devre olduğundan suyun fayans ve duvar altında bulduğu boşluklardan kolayca sızma özelliği sayesinde birçok duyu organımızı tam olarak kullanamamamıza sebebiyet vermektedir. Bu nedenle işinin ehli olmayan ustalar, bu tür arıza durumlarında hem evinizi bir şantiyeye çevirecektir hem de fatura tutarınızı yükseltecektir.

Su Kaçakları Yaşanmasının Temel Nedenleri

Su kaçakları yaşanmasının temel sebebi suyun paslandırıcı delici ve çürütücü etkisidir. Tabi buna sıcaklık farklarını ve tesisat döşenirken kullanılan malzeme kalitesini malzeme özelliklerini de eklememiz lazım. Özellikle demir borulu tesisatlar suyun çürütücü ve pas yapıcı etkisi dolayısıyla çürümeye yıpranmaya ve delinmeye karşı daha savunmasızdır. Bu yüzden demir boru ile döşenmiş tesisatlar daha kısa sürede problem çıkarmaya meyillidir. Keza tesisatınızda kalan metal yerler de plastik aksama göre daha kolay özelliklerini yitirerek bozulurlar. Plastik malzeme kullanılan tesisatlar ise yapı gereği, işinin ehli ustaların uygulaması durumunda diğer sistemlere göre daha sorunsuzdurlar. Metal tesisattaki gibi boruya pafta açılma ve benzeri durumlar olmadan plastik kaynağı ile basit ve daha kolay döşenen sistem suyun yıpratıcı etkisinden çok daha az etkilenerek olumsuz durumları minimuma indirger. Sıcaklık değişimleri de tesisattaki genleşme durumlarından dolayı olumsuzluk oluşturmaktadırlar. Kaliteli malzeme kullanılarak bir araya getirilmiş tesisatlar geniş referans aralığındaki sıcaklık değişimlerinde daha az genleşme yaşayacağından ve üretildiği malzeme daha az etkileneceğinden problem çıkarma riski düşer. Bu sebeplerle kalorifer petek pimaş su kaçağı tespiti aslında sanıldığından çok daha önemlidir.

Tespit ve Onarım Süreci

Kalorifer petek pimaş su kaçağı tespiti iki yöntem kullanılarak gerçekleşir. İlk yöntem geleneksel olan su sesi dinleme suyolunu takip edip suyun geldiği yöne doğru fayans beton vs. kazma ve tesisata basınç verme işlerinin tamamını kapsar. İkinci yöntem ise son sitem bilgisayarlı ve sensörlü arıza tespit cihazları ile kalorifer petek pimaş su kaçağı tespiti işleminin kazılmadan, kırılmadan, teknik ve detaylı inceleme sonucunda kaçağın saptanmasını kapsar. İlk yönteme göre ikinci yöntem çok daha az zahmetli olup, hem zamandan hem de maliyetlerden tasarruf sağlar. Tesisattaki kaçağın onarımında ise sadece sorunun bulunduğu bölge kazılarak, minimum inşaat atığı, toz ve pislik oluşacak şekilde tesisatın onarımı sağlanır. Anlattığımız ilk yönteme göre ikinci yöntem birçok artıya sahip olması sebebiyle doğru ellerde mükemmel sonuçlar vermektedir.

İlginizi Çekebilir;

İstanbul Su Kaçağı Tespiti

Esenyurt Su Kaçağı Tespiti

Tıkanık Pimaş Açma

Cihazla Su Kaçağı Tespiti İstanbul

Tıkanıklık Açma Yolları Nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button