0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kamera İle Tıkanıklık Açma

12 Mart 2018
2 kez görüntülendi
Kamera İle Tıkanıklık Açma

Zamanımızda yoğun olarak karşılaşılan ve can sıkıcı bir problem olan tıkanıklıklar istisnasız herkesin başına gelmektedir. Doğru kullanım ve düzenli bakım ile üstesinden gelinebilecek olan bu problemden birçok şekilde kurtulmak mümkündür. Kullanıcılar belirli noktalara dikkat etmelerine rağmen bu problem ile karşılaşırlarsa devreye tesisat firmaları girmektedir. Müşterilerine sunduğu kamera ile tıkanıklık açma yöntemi ile Damla Su Tesisat alanın en tercih edilen firmalarından biridir.

Teknolojiden Yararlanılarak Tıkanıklık Açma

Gelişmekte olan teknoloji hayatlarımızın birçok alanında etkide bulunmuştur. Günümüzde eskiye kıyasla birçok işte para ve zaman kaybı sağlamak teknolojinin artılarındır. Çaba ve güç gerektiren işlemler yerlerini daha pratik ve basit yöntemlere bırakmıştır.

Bu gelişmelerden tesisat alanında da yararlanılarak tıkanıklık sorunları kolayca çözülebilmektedir. Kamera ile tıkanıklık açma yöntemi pratik ve kesin başarı sağlayan bir işlemdir. İşlem ise şöyle yapılmaktadır:

  • İlk olarak sorunun olduğu lavabo ya da gider belirlenir. Bu şekilde sorunun diğer tesisat yerlerine etkisinin olup olmadığı ve nereden kaynaklanabileceğine dair bir önsezi oluşur.
  • Ardından kamera ile tıkanıklık açma işlemine geçilir. Bu işlemde lavabo ya da giderden uzatılan mikro boyuttaki kameralar alanın içinin gözlenebilmesini sağlamaktadır. Bu şekilde içeriden sorunun nedeni tespit edilir.
  • Bu işlemin ardından çözüm işlemine geçilir. Makinenin ucunu sokulacak olan en uygun aparat ile birlikte lavabonun açılması işlemine geçilir.
  • İşlem uygun bir şekilde halledildikten sonra kontrol aşamasına geçilir. Bu aşamada yapılacak olan işlemin yeterli olup olmadığı kontrol edilir. Eğer tekrar işlem gerekiyorsa bu işlem tekrarlanır.
  • Bunların ardından lavabo kullanımına kalındığı yerden sorunsuz bir şekilde devam edilebilmesi mümkün olmaktadır.

Kamera ile tıkanıklık açma yöntemi Damla Su Tesisat tarafından en uygun bir şekilde yapılarak sorunlarınız çözüme ulaştırılabilmektedir. Alanının en uzman ekibi ile hizmet vermekte olan firma tarafından lavabo tıkanıklığı sorunu korkutucu olmaktan çıkıp pratik işlemler ile çözülmektedir.

Tıkanıklık Sorunu

Lavabo tıkanıklıklarına birçok olay neden olabilmektedir. Yanlış kullanım veya bakımların düzenli yapılmaması bu sorunların başında gelmektedir. Bu durum ile karşılaşmamak içini ise bazı noktalara dikkat edilmesi gerekiyor.

Bu sorun ile karşılaşmamak için lavabonun içine hiçbir nesnenin kaçırılmaması son derece önemli. Lavabo içine yemek artıkları, zeytin çekirdekleri gibi kaçan nesneler zamanla içeride birikerek soruna neden olabilmektedir. Dikkat edilmesi gereken bu durum ile birlikte lavabo tıkanıklığının önüne geçilecektir.

Yaşanan problemlere neden olan bir diğer sebep ise yağlardır. Lavabonun içine kaçırılan ya da dökülen yağlar zamanla birikerek bir tabaka oluştururlar ve bu tabaka tıkanmaya neden olabilir.

Binanın inşaat halindeki yapısında yaşanmış olan olaylar da sonradan soruna neden olabilirler. İlk olarak her ne kadar ortaya çıkmasalar da içeride birikmiş olan inşaat tortuları sonradan yaşanacak olaylar ile tıkanıklığa sebep olabilir.

İlginizi Çekebilir;

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti Kocaeli

Tıkanıklık Kendi Kendine Açılır Mı?

Su Kaçaklarındaki Kurtarıcınız; Damla Su

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button