0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kanal Açma Anadolu Yakası

29 Mayıs 2018
451 kez görüntülendi
Kanal Açma Anadolu Yakası

Kentlerdeki konut ve işyerlerinin içerisinde kullanılan suların, sağlıklı bir şekilde tahliye edilmesini sağlayan yapılara kanal adı verilmektedir. Ev ve işyerlerinde kullanılan her türlü su, borular vasıtası ile duvar içlerinden geçerek, şehirlerin ana kanalizasyon sistemine aktarılmaktadır. Fakat bazı dönemlerde, kanallar çeşitli sebeplerden dolayı işlevini yerine getirememektedir. Böyle durumların yaşanmasındaki en büyük sebep ise, kanal içerisinde biriken yabancı maddelerdir. Kanallarda yer alan bazı yabancı maddeler zaman içerisinde birikerek kanal ağızlarını kapatmaya başlamaktadır. Bunun sonucunda da su gideri sağlanamamakta ve insan sağlığını tehdit edecek durumlar ortaya çıkmaktadır.

Kanal açma Anadolu yakası, kanalların tıkanması ve görevini yerine getirememesi durumunda son sistem teknolojiyi kullanarak bu soruna müdahale etmektedir. Kanalların açılma işlemi eskiye nazaran artık daha basit ve daha az masraflıdır. Eski sistem ile kanalları açmak için boru çevreleri kırılmakta, bazen borulara zarar verilmekte ve ev içlerinde şantiye benzeri durumlar ortaya çıkmaktaydı. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber bu tip olumsuz durumlar artık geçmişte kaldı. Çünkü bu işlemler, kırıp dökmeden ve çevreye zarar vermeden, çok basit bir şekilde yapılmaktadır. Yurtdışında kullanılan ve robotlar eşliğinde gerçekleştirilen bu sistem son yıllarda artık ülkemizde de uygulanmaktadır. Kanal açma Anadolu yakası, son sistem teknolojiye sahip robotlar eşliğinde kanalları açmaktadır. Bu sisteme göre robotlar, kendilerine bağlı olan kablolar eşliğinde kanal içlerine sokulmaktadır. Mesela evde gerçekleşen bir tıkanma işlemi için, su giderinin olduğu deliğe kablolar sokularak, bu kablonun ucuna bağlı küçük robotlar, sorunu bulmak için kullanılmaktadır. Kamera sistemine sahip olan bu robotlar, sorunun olduğu yeri anında tespit edebilmekte ve bunu da kamerası sayesinde dışarıdaki bilgisayar ekranına aktarmaktadır. Bundan sonrası ise çok basittir. Kablolar, sorun olan yerdeki birikmeyi gidermek için vakum özelliği ile yabancı maddeleri çekmeye başlamaktadır. Çekilen yabancı maddeler dışarıya aktarılmakta ve böylelikle kanalın içi temizlenmektedir.

Kanal açma Anadolu yakası, bu yeni sistemi kullanarak hem ev ve işyerlerindeki yapılara zarar vermemekte, hem de zamandan tasarruf ederek, problemi kesin ve kalıcı bir yöntem ile çözmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button