0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Karasu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

14 Nisan 2019
190 kez görüntülendi
Karasu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Noktasal olarak su kaçaklarının ya da sızıntılarının bulunması artık çok kolay. Eskiden olduğu gibi kırma ve dökme yapılmadan tespite yer verilmektedir. Yani etraf çok fazla dağılmadan ve ekstra tadilat çıkmadan işlemlerin gerçekleşmesi esas alınmaktadır. Karasu cihazla su kaçağı tespiti sayesinde zamandan ve bütçeden tasarruf edileceği açık durumda. Çünkü;

  • Cihazlar eşliğinde su kaçağının tespit edilmesi uzun sürmüyor.
  • Yine cihazlardan dolayı kırma – dökme olmadığı için ekstra tadilata gerek kalmıyor.
  • Etraf kirlenmiyor ve dağılmıyor.

Görüldüğü üzere titiz bir şekilde su kaçak tespiti yapılmaktadır. Artık eskisi kadar düşünmenize gerek yok. Hemen alanında uzman olan ustalar ile iletişime geçerek sorunu kökten çözebilirsiniz. Sızıntıların son bulması beraberinde şikayetlerin de giderilmesini mümkün kılar. Mesela küf, kabarma ya da kötü koku gibi sorunlar sonlanır.

Cihazlar İle Sızıntılar Nasıl Tespit Edilir?

Karasu cihazla su kaçağı tespiti sırasında birkaç aletin kullanılması söz konusudur. Burada pis ya da temiz su kaçaklarına göre tercihlere yer verilir. Örnek verecek olursak pis su tesisatına yönelik akustik dinleme cihazlarına başvurulmaktadır. Tuvalet, banyo ya da lavabolardan kaynaklı sızıntıların bu şekilde tespit edilmesi kısa sürüyor. Neticesinde de onarımın yapılması ve sorunun çözülmesi sağlanmaktadır.

Temiz su tesisatına yönelik ise kameralı görüntüleme cihazları kullanılmaktadır. Mesela kalorifer ile peteklerde baş gösteren su sızıntılarında kamera sistemlerine sıklıkla yer verilir. Sökme ya da kırma yapılmadan sızıntıların tespitin gerçekleşir. Yine arkasından sızıntının oluştuğu alan tamir edilmektedir. Tamirin sadece sızıntı olan yerden yapılması işinizi kolay hale getirir. Çünkü bu şekilde etraf kirlenmez ve ekstra tadilat yapmanız gerekmez.

Cihazlar Su Kaçağı Tespiti Ücretleri

Su kaçağı tespitine yönelik son teknoloji aletlere yer verildiği açık durumda. Ancak buna rağmen fiyatların makul tutulduğunu belirtmek gerek. Şöyle ki tespit ile onarım sırasında yüksek ücretlendirmelere yer verilmez. Aksine bu cihazlar eşliğinde hem kısa sürede hem de ekonomik olarak sızıntıların giderilmesi sağlanır. Ekstra tadilat ödemesi yapılmayacağı için de avantajlı olacaksınız. Eski yöntemlerden kaçakların tespit edilmesi tadilat gerektirir. Nitekim yeni yöntemler yani cihazlar eşliğinde böyle bir duruma gerek kalmıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button