0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Karasu Su Kaçağı Bulan Firma– Tespit, Tamir

13 Nisan 2019
673 kez görüntülendi
Karasu Su Kaçağı Bulan Firma– Tespit, Tamir

Su tesisatına yönelik eski usül yöntemlere yer verilmiyor. Yani eskisi gibi kırma ve dökme işlemleri üzerinden kaçakların giderilmesi esas alınmaz. Bunun yerine teknolojik aletler üzerinden tespitin yapılması ve onarıma geçilmesi söz konusudur. Karasu su kaçağı bulan firma – tespit, tamir işlemlerinde de aynı yöntemlere başvurmaktadır. Mesela bu yöntemin aşamalarından söz etmek gerekirse;

  • Öncelikle şikayetlere bağlı olarak uzman elemanların, cihazları ile beraber gelmesi söz konusudur.
  • Cihazlardan ilk başta su kaçağı tespitine yer verilmektedir.
  • Kaçak tespitinin hemen arkasından ise onarım aşamasına geçilir.

Kısacası son derece titizlikle çalışmaların yürütülmesine özen gösterilir. Kaçak arızalarının kısa süre içerisinde tespit edilmesi sağlanır. Beraberinde ise kaliteli malzemeler eşliğinde onarıma geçilir. Böylece aynı sorunun tekrarlanması engellenir.

Termal Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Pis ile temiz su sistemlerinde meydana gelen kaçakların anında tespit edilmesi sağlamaktadır. Bu aşamada şikayetlere göre ilgili cihazların kullanılması esas alınır. Mesela termal kameralı cihazlar bunlar arasında yer almaktadır. Su kaçak tespiti sırasında zemin ile duvarlar üzerinden kırma işlemine geçilmez. Yani borulara ulaşmak ve sızıntıyı çözmek için herhangi bir alan hasar görmez.

Kameraların direk olarak borular içerisinden görüntüleme yapması sağlanır. Görüntülemeler eşliğinde sızıntıların meydana geldiği alanlar tespit edilir. Ve direk olarak bu alan üzerinden onarıma geçilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi borulara uygun, kaliteli malzemeler temin edilir. Böylece eskisinden daha sağlam hale gelen borularda sızıntıların tekrarlanması da engellenir.

Dinleme Cihazları İle Su Kaçağı Tespiti

Karasu su kaçağı bulan firma – tespit, tamir sırasında sadece kameralar kullanılmaz. Aynı zamanda su tesisatına bağlı olarak akustik dinleme cihazları da göz önünde bulundurulur. Şöyle ki bu cihazlardan tüm zemin ile duvar yapıları dinlemeye alınmaktadır. Dinleme sırasında farklı seslerin açığa çıkması ise sızıntıların tespit edilmesini sağlar. Neticesinde sızıntının oluştuğu alana yönelik çalışma başlatılır. Noktasal olan bu alanda onarıma geçilir. Yani diğer alanlar kırılmaz ya da dökülmez. Bu durum hem kısa sürede onarımın yapılmasını hem de ekstra tadilatın gerçekleşmemesini mümkün kılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button