0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kimyasallı Petek Temizliği Nedir?

10 Nisan 2018
523 kez görüntülendi
Kimyasallı Petek Temizliği Nedir?

Kombi ve petek temizliği yapmanız kombi ve faturalarınız için oldukça önemli olmasına rağmen maalesef yeteri kadar önemsenmiyor. Petek ve kombi temizliği işinin en az yarısı kimyasal madde ile yapılan kısmıdır.

Kimyasal Maddenin Temizliğe Katkısı Nedir?

Çamaşır makinelerinde olduğu gibi kombi ve peteklerde de kireç sorunu oluşur. Yine çamaşır makinelerinde olduğu gibi kombi ve peteklerinizde de kireç verimliliği düşürür ve daha fazla fatura ödemenize sebep olur. Bu kimyasal madde ile petek ve borularda biriken kireç ve diğer pislikler sökülür. Ancak petek ve diğer parçalara zarar vermez. Çaydanlık ya da diğer sıcak su taşıyan aletlerde olduğu gibi kirecin sökülmesi hem kullandığınız aletlerin ömrünü uzatır hem de verimliliği arttırır.

Petek Temizliği Nedir?

Tıpkı araba gibi kombinizin ve peteklerinizin de bakımını yaptırmanız gerekiyor. Tıpkı araba bakımı gibi petek ve kombi bakımı ile de daha fazla verim sağlarsınız ve kullandığınız cihazın ömrünü uzatırsınız.

Petek Nasıl Temizlenir?

Kombi ve peteklerin temizliği ile daha fazla verim alırsınız ve faturalarınızdan daha fazla tasarruf edersiniz. Petekler temizlenirken bu iş için özel üretilen cihazlar ve kimyasal sıvı kullanılır. Bu cihazın özel haznesi ve pompası bulunur. Kombinin şebeke vanası kapatılır. Sonra banyo ya da tuvaletteki ya da oralara en yakın peteğe cihaz bağlanır. Cihaz peteklerdeki suyu boşaltır ve ilk yıkamada petek içindeki kirli suyu atar. İkinci yıkamada ise kimyasal madde ile petekler daha da temizlenir.

Petek Temizleme Nedir?

Petek temizleme, en basit haliyle kombi ve kalorifer peteklerindeki kireç ve pisliğin temizlenmesi işidir. Zamanla kombi ve peteklerinizin içindeki su gittikçe kirlenir. Bu kirler ise kombinizin verimini düşürür.

Petek Nasıl Temizlenir?

Petek temizliği bu iş için kullanılan özel ekipman ile usta kişilerce yapılır. Havlupana bağlanan cihaz ile önce sistemdeki su boşaltılır. Daha sonra cihaz peteklere ve kalorifer sistemine temiz su verir. Bu su ile peteklerin arasında biriken kirler temizlenir ve banyo ya da tuvalet giderine atılır. Daha sonra kimyasal ile karıştırılan ikinci bir su ile tekrar sistem yıkanır. Bu şekilde cihazın son temizliği yapılmış olur. Son temizlikten sonra kombiniz daha fazla verimle çalışacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button