0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

14 Nisan 2018
1 kez görüntülendi
Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Ses dalgalarını kullanan sistem ile su boruları takip edilir. Sonar sistemi ile borulardaki su kaçağı tespit edilir. Bu tespiti yapan sonar sistemi, su kaçağı tespit edildiğinde ikaz verir. Böylece daha çok fayans ve diğer zararlar engellenmiş olur. Bazı gelişmiş sistemler ile görüntülü arama yapılabilir.

Kırmadan Su kaçağı Neden Önemli?

Su kaçakları duvarlara, ya da parkelere zarar verir. Parkelerin şişmesine neden olur. Ya da duvarlarda sıvaların, boyaların sökülmesine neden olur. Bazen ise nem ya da küf gibi problemlere neden olur. Bu kaçağın olduğu yeri bulmak ise bazen çok zahmetli olur. Banyodaki fayansların kırılması ya da betonun kırılması gerekebilir. Bu yüzden nokta tespiti yapılarak daha kolay şekilde müdahale yapılabilir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçakları yüzünden evinizin fayans ya da parkeleri zarar görebilir. Duvarlarda nemden dolayı sıva ya da boya dökülmeleri olabilir. Ya da alt komşunuzun evi zarar görebilir. Bütün bu istenmeyen durumları çözmek için derhal kaçağı tespit edip onarmalısınız.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçaklarını iki farklı cihazla bulmak hem zaman hem de paranızdan tasarruf etmeniz demektir. Sonar sistemi ile çalışan bir cihaz boruların olduğu hat üzerinde gezdirilir. Eğer su kaçağı varsa cihaz alarm verecektir. Ya da daha gelişmiş görüntüleme sistemine sahip cihazlar ile hem su tesisatınızın görüntüsü elde edilir hem de kaçak olan yer tespit edilir. Böylece evinizdeki sadece kaçağın olduğu küçük bir yer sökülüp tamir edilir.

Su Kaçağı Bulma Teknikleri

Eskimiş binalar ve tesisatlarda daha çok karşımıza çıkan su kaçakları genelde su şebekesindeki boruların bir şekilde deforme olmasıyla ortaya çıkar. Eskiden şimdilerde binaların iççindeki plastik borular her ne kadar sağlam olsa da binanın yapısı ve zamanla boru üstündeki basınç boruların çatlamasına neden olur. Buradan sızan su ile hem size hem de alt komşunuza nem, küf ya da koku gibi istenmeyen durumlar açar.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağını bulmak için radar benzeri bir sistem kullanılır. Ses dalgaları ile boru hattı takip edilir. Çatlağın olduğu yerde sinyal veren makine ile kaçak tespiti hatasız olarak bulunur ve gerekli tamirat yapılır. Bu şekilde evinizde en az tadilat işi yapılmış olur ve diğer fayans, duvar gibi bölümler korunmuş olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button