0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kombi Petek Temizliği Ustası

16 Ocak 2019
205 kez görüntülendi
Kombi Petek Temizliği Ustası

Ev ısıtma sistemlerinde yaşanabilen sorunlarda yardımınıza koşan Damla Su Tesisat, kış aylarında başınıza dert açabilir. Özellikle düzenli bakımları yapılmayan ve ihmal edilen peteklerde oluşabilecek arızalar için kendi bildiğinize işlem yapmak yerine işinin uzmanı kombi petek temizliği ustası çağırmalısınız. Kullandıkları aletler ve yöntemler ile sizi büyük bir masraftan kurtarabileceklerini aklınızdan çıkarmayın.

Kombi ve Petek Bakımı Düzenli Yaptırılmalı Mıdır?

Doğalgaz ile çalışan kombiler aslında bakımları asla ve asla aksatılmaması gereken ısı sistemleridir. Her yıl düzenli olarak kontrol edilip, herhangi bir kaçağı var mı yok mu bakılması gereken bu önemli durum nedense çok önemsenmiyor. Ta ki büyük bir sorun yaşayana ya da kış aylarında ısınamamaya başlayınca akıllara gelen kombi petek temizliği ustası sayesinde tüm sorunlardan kurtulmanız mümkündür. Fakat akıllardan çıkarılmaması gereken bir durum var ki, bu işi hiç bilmeyen, güvenilmez ve firmaya bağlı çalışmayan kişilerle iş yapmaktan kaçınmalısınız. Özellikle son derece tehlikeli olan doğalgaz sebebiyle kimlerle çalıştığınıza dikkat etmelisiniz.

Kombi Petek Bakımında Neler Yapılır?

Öncelikle evin tüm peteklerinde var olan su tamamen boşaltılır. Boşalan peteklere içerde oluşabilecek olası pas ve kir için sökücü bir kimyasal aktarılır. Tüm sistem içine yayıldığı tespit edilen sıvı son işlem olarak geri boşaltılır. Evin durumu ve var olan soruna göre yaklaşık 30 dakika ile 2 saat arasında gerçekleştirilen bu işlemler kombi petek temizliği ustası tarafından gerçekleştirilir. Çünkü tüm ilacı içeriye aktarıp sonrasında yeniden çıkarmak özel üretim makineler tarafından gerçekleştirilir. Bunun dışında kendi yöntemlerinizle yan vanalardan içerideki suyu alarak rahatlama sağlamanız mümkündür fakat artık bitik duruma gelen petekler için kesinlikle profesyonel bir yardım almanız şart. Kombi kontrollerinizde de yine profesyonel aletler kullanılarak herhangi bir noktada kaçak var mı veya oluşabilir mi sorularına yanıt aranır. Tüm bu bakımları yılın belli dönemlerinde yaptırmanız hem bütçeniz hem de can güvenliğiniz açısından önemlidir. Eğer sonbahar dönemlerinde yaptırma şansınız olursa; hem kışa hazırlık yapmış olursunuz hem de aniden oluşan sorunlar nedeni ile kendinize ekstradan dert edinmiş olmazsınız.

Kombi Petek Temizliği Fiyatları

İşinin ehli ve yılların verdiği tecrübe ile çalışan kombi petek temizliği ustası öncelikle size vereceği fiyatları işin durumu ve evinizin toplam tesisatına göre belirler. Net olarak şu ücrettir denilemeyen durum için aslına bakarsanız yapılan işlem miktarı önemlidir. Kaç adet peteğin bakımı ve temizliği yapılacak, yapılacak temizlik işlemine ek bir hizmet verilecek mi gibi daha pek çok detayla ortaya çıkarılan fiyatları işin uzmanı Damla Su Tesisat ile görüşebilirsiniz.  7/24 hizmet anlayışını benimseyen ve size her konuda çözüm ortağı olacak firmanın uzman ekibi ile dilediğiniz tüm sorunları kısa sürede hallettirmeniz mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button