0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Logar Tıkanıklık Açma

24 Eylül 2018
1 kez görüntülendi
Logar Tıkanıklık Açma

Binaların ve sitelerini esas temel noktaları her ne kadar lağım boruları olarak görülse bile aslında kanalizasyon boruları için en önemli nokta logar borularıdır. Logar buraları ise belediye tarafından müdahale edilmediği için site yönetimi tarafından giderilmesi gereken problemlere sahiptir. Bunlar içerisinde logar tıkanma problemi en başta gelmektedir. Sitenin veya mevcut apartmanın bütün kanalizasyon suyu tamamen logar borularından geçerek belediyenin ana şebekesine karışır. Bu nedenle oluşabilecek logar tıkanıklıkları ile birlikte apartmanda ciddi bir kanalizasyon problemi ortaya çıkabilir. Logar tıkanıklık açma işlemleri ise daha çok bu tıkanıklığa geçici çözümler getirme yönündedir.

Logar tıkanıklığı hangi sebeplerden dolayı oluşur ?

Bütün sitenin veya bütün apartmanın kanalizasyon suyunun olduğu gibi logarlardan geçmesi nedeniyle bu kısmın bir miktar daha geniş borulardan seçilmesi doğaldır. Ancak her ne kadar geniş borular seçilirse bile ağırlıklı olarak beton borular döşendiği için bu durum beraberinde bazı problemleri de getirir. Bunun en canlı örneklerinden bir tanesi de beton boruların birbirlerine yapıştırıldığı noktalarda conta kullanılmamasından kaynaklanır. Beton boruların birbirlerine eklendiği noktalarda su sızıntısının oluşması, zamanla toprağın çökmesine neden olur. Toprağın çökmesi ile birlikte ise borular içerisine çeşitli toprak parçaları düşmeye başlar. Bu toprak parçalarının düşmesi ile birlikte boru tıkanmaya başlar ve ana kanalizasyon bu şebekeye ulaşamaz. Böyle bir sorunun ortaya çıkmasıyla birlikte artık logar boruları içindeki tıkanıklık en alt kattaki veya bodrum kattaki tuvalet kısımları su taşma problemi ile karşılaşır. logar tıkanıklık açma uygulamasını devreye sokmalısınız.

Logar tıkanıklık problemini gidermek için ne yapmalı ?

Öncelikli olarak logar boruları ile ilgili herhangi bir tıkanıklık problemi ortaya çıktığında lavabo ve klozet tıkanıklığı gidermek kadar işinizin kolay olmadığını söylemek gerekiyor. Burada özellikle de büyük bir şebeke sisteminde problem olması nedeniyle işlem sizleri bir miktar daha uğraştıracak. Logar tıkanıklık açma işlemi için öncelikli olarak boruların ana şebeke ile olan bağlantısına dikkat edin. Eğer bu bağlantıda herhangi bir tıkanıklık veya problem oluşmamışsa borunun siteye veya apartmana doğru giden kısmını kontrol edin. Eğer bu kısımlarda herhangi bir tıkanıklık varsa burun içerisinde en ufak bir materyal kalmayacak şekilde logar tıkanıklık açma işlemi uygulayın.

İlginizi Çekebilir;

Robotla Boru Tıkanıklığı Açma

Kanal Açma

Klozet Tıkanıklığı Açma Artık Kısa Sürede Giderilebiliyor

Boru Tıkanıklığı Açma Konusunda Hizmetlerimizden Yararlanabilirsiniz

Mutfak Gideri Açma Teknikleri Nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button