0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mutfak Gideri Açma Teknikleri Nelerdir?

13 Nisan 2018
1 kez görüntülendi
Mutfak Gideri Açma Teknikleri Nelerdir?

Mutfak giderleri yemek artıklarıyla ya da çay posasıyla tıkanabilir. En çok ta yağlı yemeklerin soğuk suyla daha da sertleşmesiyle tıkanır. Bu tıkanıklık olmasa bile bazen mutfak giderinden kötü koku gelmesine neden olabilir.

Mutfak Gideri Nasıl Açılır?

Mutfak giderini açmak için klasik mutfak pompalarını kullanabilirsiniz. Ya da lavabo açmak için özel olarak üretilen tellerden kullanabilirsiniz. Bu telleri internetten ya da bir hırdavatçıdan bulabilirsiniz. Ancak bunları kullanmak geçici bir çözüm olabilir. Ayrıca gideri ve boruları tam temizlemez. Boruların içindeki yağ kalıntıları gibi tıkanmaya ya da kokuya yol açabilecek kirleri temizlemek için kimyasal temizleyicileri kullanabilirsiniz. Kimyasalları kullanırken, mutfağınızı havalandırın ve bu kimyasal maddelerin kaplara gelmemesine özen gösterin.

Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Logar tıkanıklığı teknolojik cihazlarla ve görüntüleme sistemleriyle sorunsuzca açılır. Hiçbir yeri kırmadan ve kazı gibi hiçbir ek çalışma yapmadan profesyonelce logar tıkanıklığı sorunu çözülüyor.

Logar Neden Tıkanır?

Her ne kadar kolay açılsa da logarın tıkanmaması en sağlıklı seçenektir. Logarın tıkanmaması için klozet ya da tuvalet içine fazla miktarda tuvalet kağıdı atılmamalı en azından suda çözünen tuvalet kağıdı kullanmalısınız ki bunlar birikip logarı tıkamasın. Ayrıca banyo ya da tuvalet giderine hijyenik ped gibi ya da bebek bezi gibi cisimleri atmanız logarın tıkanmasına neden oluyor. Tıkanmış logar ise pis kokunun yanında size sağlık sorunları ve sinek gibi istenmeyen durumlara neden olur.

Robotla Tıkanıklık Açma Nasıl Yapılır?

Lavabo, banyo ya da tuvalet giderleri tıkanıklığını pompa ya da açıcı teller kullanarak kolayca açabilirsiniz. Ancak bunlar geçici çözümler olur. Mutfak lavabosunun ya da banyo lavabosunun tıkanıklığını da aynı yöntemler hatta kimyasal lavabo açıcılarla açabilirsiniz.

Robotla Lavabo Nasıl Açılır?

Bazı durumlarda lavabo ya da gider borularındaki tıkanıklık çok ilerilerde olabiliyor. Bu durumda ise pompa, tel ya da kimyasal açıcılar işe yarayamayabilir. Bu gibi durumda ise robotla boru açmak hem daha profesyonel, hem de daha sağlıklı çözüm olacaktır. Cihazın özel yapım borusu ile görüntü alınabilir ya da gerekirse basınçlı suyla gerekli noktaya müdahale yapılabilir. Gerekirse o nokta kazılır ve gerekli müdahale yapılır.

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Lavabonuzun tıkanmaması için lavaboya saç, izmarit ya da başka cisimleri atmayın. Mutfak lavabosunda ise çoğunlukla yağlı yemek artıklarının birikmesi ile tıkanmalar görülür. Ya da çay posası gibi maddeler lavaboları tıkar. Her durumda da lavabonun suyun akıp gitmesi için olduğunu unutmayın. Atacağınız her yabancı cisim lavabonuz için tıkanma riskini arttırır.

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?

Her şeye rağmen lavabonuz tıkanırsa bunu pompayla açabilirsiniz. Diğer yöntem olan lavabo açıcı tel ile de açabilirsiniz. Ya da kimyasal lavabo açıcılar kullanarak açabilirsiniz. Kimyasal açıcılar genellikle yağ, saç gibi organik tıkanıklığı açmak için kullanılır. Kimyasal kullanırken de mutlaka kutunu arkasındaki kullanma talimatlarına uyun. Ancak eğer tıkanıklık uzak yerdeyse, yetişemezseniz bir uzman yardımı almalısınız.

İlginizi Çekebilir;

Avcılar Tıkanıklık Açma Servisi

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Teknikleri

Kırmadan Klozet Açılır Mı?

Gideri Açma Teknikleri Nelerdir?

Robotla Boru Tıkanıklığı Açma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button