0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mutfak Tıkanıklık Açma

26 Eylül 2018
2 kez görüntülendi
Mutfak Tıkanıklık Açma

Gün içerisinde en fazla kullanımı olan yerlerden bir tanesi de mutfak bölümüdür. Günde üç öğün yemeğin yapıldığı ve aynı zamanda evin merkez yaşam konumu olarak da görülebilecek mutfak kısmında bazı durumlarda tıkanıklıktan kaynaklı problemler çıkabilmektedir. Bu problemlerin aşılması ise çoğu zaman büyük bir emek ve zaman ister. Mutfak tıkanıklığının ortaya çıkmasındaki en büyük nedenlerden bir tanesi de ağırlıklı olarak meyve ve sebzelerin kabuklarının veya çeşitli büyük atıkların atılması ile mutfak lavabosunda oluşan tıkanıklık vardır. Eğer bu tarz problemler nedeniyle mutfağınızda herhangi bir tıkanma durumu meydana gelmiş ve su birikintisi iç haznede oluşmuşsa, mutfak tıkanıklık açma işlemini gerçekleştirmeniz ile birlikte problemi sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz.

Mutfak tıkanıklığı hangi nedenlerden meydana gelir ?

Mutfak tıkanıklığının ortaya çıkmasındaki nedenler birden fazla olabilir. Ancak yalnızca atılan büyük atıkların mutfak lavabosunda tıkanmaya neden olduğunu söylemek çok da doğru olmaz. Binanın genel tesisat yapısının problemli olması ile birlikte aynı zamanda bazı çürük malzemelerin de kullanılmış olması mutfak lavabosu tıkanıklığının oluşmasına ciddi oranlarda neden olabilir. Mutfak lavabosunun ana pis su şebekesine bağlı bir boru yardımıyla gerçekleşir. Bu boru ince yapıda olduğu için içerisinde çok fazla materyal birikmesi sonucunda tıkanmaya başlar.  Eğer tıkanan kısım, bir miktar daha mutfak lavabosuna yakın ise mutfak tıkanıklığı açma işlemi daha rahat yapılmaktadır. Ancak bu tıkanan kısım pis su şebekesinde daha yakın ise mutfak tıkanıklık açma işlemi çok daha uzun sürmektedir.

Mutfak tıkanıklığını açma işlemi nasıl yapılır  ?

Genellikle en rahat bir şekilde tıkanıklığın giderildiği yerlerden bir tanesi de mutfak tıkanıklığıdır. Burada ağırlıklı olarak küçük bazı materyallerin tıkanıklığa neden olmasından dolayı küçük bir çubuk yardımıyla da bu tıkanıklık giderilebilir. Mutfak tıkanıklık açma işlemi için eğer daha ağır bir ekipman gerekiyorsa, robotik bazı aletler de kullanma imkanına sahiptir. Burada önemli olan tıkanıklığın ne boyutta olduğu ve sizlerin bu tıkanıklığa ne ile müdahale ettiğiniz önemlidir. Mutfak tıkanıklık açma işlemlerini kendiniz gerçekleştiremezsiniz bir uzmandan destek almanız tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir;

Klozet Tıkanıklık Açma Problemleri

Garantili Tıkanıklık Açma

Gider Tıkanıklığı Açma İstanbul

Mutfak Gideri Açma Teknikleri Nelerdir?

Kocaeli Su Kaçağı Tespiti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button