0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Okullarda Su Kaçağı

22 Ocak 2018
675 kez görüntülendi
Okullarda Su Kaçağı

Okullarda su kaçağı olması durumunda, artık müdahale kesinlikle kırmadan dökmeden gerçekleştirilmektedir. Özellikle okullarda bu tip bir durum olduğunda, kırık dökük olması gerçekten de çok büyük sıkıntı değildir. Ancak şunu da bilmek gerekir ki, bir okul ortalama 1 dönümün üzerinde bir yere kurulmaktadır. Takdir edersiniz ki, bütün buraların nereden attığını bilmek, %100 imkanı olan bir şey değildir. Bir örnek vermek gerekirse, bu tip durumlarda bir üst katın lavabosundan bir atlatır lavabosuna yapabildiği gibi, aynı zamanda da su kaçağı tam giriş bölümünde olabilir ve bu durumda direkt olarak su gideceği için kaçan tespitidir.

Zor olabilir ancak su saatine bakarak kesinlikle bir kaçak olduğu ortaya çıkarsa, bu durumda müdahale yapılması gerçek anlamda çok zor olmaktadır. Ancak tabii ki bu eskiden böyleydi. Günümüzde artık özel cihazlar sayesinde, bu müdahale çok kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Okullarda Su Kaçağı Tesisat İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bu işlemi gerçekleştirmek için, tesisat işleminde ekipler istemiş olduğunuz yere gelmektedir. Burada birkaç tane farklı cihaz kullanılır. Bu cihazlar hakkında biraz bilgi verelim. Nem ölçer diye biz cihazı bulunmaktadır. Bu cihaz duvara tuttuğunuz zaman, sizlere su kaçağının bulunduğu ortamın bağıl nem diğerlerini referans olarak alarak nerede su kaçağı olup olmadığını tespit edilmesinde kullanılmaktadır.

Böylece tesisat ustası bu işlemi çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilir. İthal edilen son dönemin teknolojisinde çok ön plana çıkan bir başka işlem ise akustik dinleme cihazıdır. Bu cihaz, aslında en net sonuçları veren cihazlardan biridir desek yalan olmaz.

Okullarda Su Kaçağı Tesisatı Kontrolü

Servis personeli uzun bir eğitime tabi tutulmakta, sonrasında bu cihazı kullanmaya başlamaktadır ve böylece noktası olarak su kaçağının nerede olduğu tespit edilir ve işlem direkt olarak bu bölgeye yapılır. Böylece kırık dökük yerler olmadan, çok daha basit bir şekilde müdahale gerçekleştirilir ve kapama sallanır. Bunlar elbette ki günümüzün teknolojisinin geçirmiş olduğu büyük avantajlardır. Sizler de su kaçak tespiti için bu tarzda işlemlerden yararlanabilir. İşlemlerinizin çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmiş olduğunu görebilirsiniz. Böylece işlemleriniz tamamlanmış ve sunulmuş olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button