0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Otellerde Su Kaçağı

23 Ocak 2018
970 kez görüntülendi
Otellerde Su Kaçağı

Otellerde su kaçağı olması durumunda ne yapılması artık çok basit bir işlemdir. Birkaç tane cihaz kontrol ve sonrasında da işlemin sunulması gerekmektedir. Bu cihazlar sistemden ve kontroller hakkında, biraz bilgi vermeye gayret gösterelim. Öncelikli olarak bilinmesi gerekir ki, otellerde bu tip su kaçağı sıcak suyla olabileceği gibi aynı zamanda soğuk su ile de gerçekleştirilebilmektedir.

O yüzden dolayı, diğer gereken işlemlerin kontrolü ve işlemlerin net bir şekilde sunumu sağlanmaktadır. Sıcak sudan veya soğuk suda olan bu tarz şeyleri artık cihazda herhangi bir şekilde kırma dökme yapılmadan, işlemler yapılmaktadır. Sizlere bu işlemlerin nasıl gerçekleştirildiği ve tespitleri nasıl yapılabileceği konusunda, bilgiler aktarmaya gayret gösterelim. Öncelikli olarak diyelim ki, sıcak su konusunda herhangi bir kaçak var.

Otellerde Su Kaçağı Kontrol İşlemleri

Bu durumda kontroller özel bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlemi termal kamera ve nem ölçer cihazları ile gerçekleştirilebiliyor. Termal kamera, temelde sıcak suyu esas alıyor ve bir görüntüleme cihazı olarak özellikle sıcak su tesisatı kalorifer tesisatı gibi sıcak suyun geçmiş olduğu yerlerde herhangi bir şekilde kaçak olup olmadığını sizlere gösteriyor. Eğer bir kaçak durumu söz konusu ise, bunu kırmızı olarak gözükürken, elbette ki sıcaklığı uygun olarak etrafında kızdırmış olduğu bölgede görünmüyor.

Böylece çok rahat bir şekilde işlem gerçekleştirilebilir. Burada önemli olan zaten gereken yerin, nasıl çalıştığını bilmek. Bu kadar basit bir şekilde işlem gerçekleştirmiş oluyor. Ayrıca bu konuda nemi ölçer işlemleri yapılabilmektedir. Burada nem ölçer verildiği bir yerin nem bağıl değerini referans olarak alıyor ve diğer yerlerde de gerekli tespit işlemini yapabiliyor. Böylece yardımcı cihaz sayesinde, gerek sıcak su gerekiyorsa, tespit edilebiliyor.

Otellerde Su Kaçağı Tespit İşlemleri

Burada kullanılan bir başka cihaz ise, akustik dinleme cihazı. Bu cihaz sayesinde, suyun akış kısmı dinlenebiliyor ve böylece su kaçağı noktası olarak tespit edilebiliyor. Bütün bu avantajlar sayesinde, işlemler çok da basit bir şekilde yapılarak sizlere sunulmuş oluyor. Yanınızda elbette ki bu işlemleri gerçekleştirmek için, uzun bir eğitim dönemi var. Tesisat personeli öncelikle bu işlemleri almak için gerekli eğitimi almak zorunda. Su kaçak tespiti işlemi yapıldıktan sonra, müdahale edilmesi zaten çok daha basit bir şekilde yapılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button