0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizleme İşlemi İçin Her Sene 1 Saatinizi Ayırın! …

05 Nisan 2018
741 kez görüntülendi
Petek Temizleme İşlemi İçin Her Sene 1 Saatinizi Ayırın! …

Zaman zaman halk dilinde sağır kalorifer peteklerinden, randımansız yanan kombi ya da kaloriferlerden söz edilmektedir. Oysaki evinizin ya da diğer mekanlarınızın ısınamama sebebi içleri tortulanmış olan petekler olabilir. Tesisat içinde dolaşan su her yerde oluşturduğu kireç gibi zaman içinde kalorifer peteklerinin içinde de çamur, tortu, kireç ya da sutaşı gibi maddeler oluşturabilir.

Peteklerdeki Tortulardan Kurtulmanın Yolu Nelerdir?

Petek temizliği firmamız tarafından oldukça profesyonel ve pratik şekilde yapılabilen işlemlerdendir. Petek temizliği işlemi toplamda bir ya da iki saat sürebileceği gibi senede sadece 1 kez yaptırdığınızda sizi ekonomik anlamda kazançlar salar. Önce özel makineler sayesinde su ile temizlenen petekler, sonrasında kimyasal bir makine aracılığıyla da temizlenmektedir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Zaman içinde kullanım süresine de bağlı olarak kireçli sular, tortular, balçık gibi maddeler yüzünden kalorifer peteklerinin içinde çamurlaşmalar görülür. Yerden ısıtmalı sistemde daha çok görülen bu durum iyi ısınamama sorunlarına ve yüksek faturalar ödememize sebep olur. Bu gibi tortulu peteklerde ısı peteğe yayılamaz ve kaloriferlerin alt kısımları hep soğuk kalır. Böylelikle sistem çürür ve hatta zamanla çatlayabilir bile…

Özenli Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği 1 – 2 saatte gerçekleşebildiği gibi peteklerin içinin temiz sularla yıkanmasıyla başlar. Ardından peteklerin içi tamamen kimyasal bir makine sayesinde tortularından temizlenir. Bu işlem firmamız tarafından her odaya giden borular için ve her oda da bulunan petekler üzerinde tek tek yapılmaktadır. Bu ekonomik işlem sayesinde ısınmada %100 tasarruf sağlayabilirsiniz.

Pimaş Tıkanıklığı Açma Artık Çok Kolay

Tıkanmış pimaşlarınızı kırmadan dökmeden evinizde inşaat derdi çıkarmadan ve sizi masrafa sokmadan yeniliyoruz. Bu işlemi yaparken de son teknolojilerden yararlanıyoruz. Kırmadan, dökmeden nasıl pimaş borulara ulaşıyorsunuz diye soracak olursanız, gider borularında biriken yağları ya da giderlere kaçan bez gibi parçaları çıkarmakta kameralı cihazlardan, robot kameralardan ve son teknolojili cihazlardan yararlanıyoruz.

Fayansları Kırmadan Nasıl Tıkanıklık Giderilir?

Tıkanmış pimaşları temizlemek profesyonel ve uzman ekiplerin işidir. İşinde uzman olmayan ve gelişmemiş, eski yöntemlerle çalışan tesisatçılar fayanslarınızı, beton – sıva kaplamalarınızı kırmak suretiyle size fazla masraf çıkarabilirler. Oysaki kameralı sistemler sayesinde firmamız kablolu kameralı robot cihazlar kullanarak tesisat kanallarının içini görüntüler. Böylelikle tıkalı olan noktanın tam bulunduğu yere müdahale edebilir ve birkaç cm lik pimaş boru değişim işlemiyle standart ve ekonomik olan fiyatlara tıkanıklığı giderebilir..

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button