0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Çorlu, Petek Temizliği Önemlimi

27 Ekim 2018
317 kez görüntülendi
Petek Temizliği Çorlu, Petek Temizliği Önemlimi

Petek temizleme yorumları ile de anlaşıldığı gibi petek temizleme işlemi doğalgaz kullanımının yaygınlaşması ile oldukça gerekli bir hal almıştır. Doğalgaz ile ev ışıtımında kullanılan petekler içerisinde bulunan sıcak su devir daim yaparak ısıyı yayar. Bu şekilde ısınma sağlanırken yıl boyunca petek içerisinde devir daim yapan sıcak su nedeni ile petek içinde kireçlenme, paslanma, kir ve çamurlaşma ortaya çıkabilir. Bu yüzden petek temizleme işlemi yılda bir kez düzenli olarak yapılmalıdır ki petekleriniz sağlıklı bir şekilde ısıyı yayabilsin.

Petek Temizliğinin Önemi

Petek temizleme faydalı mı? Elbette petek temizliği oldukça faydalıdır. Petek temizliği sayesinde ısı peteğin tamamına yayılır ve daha çok ısı yayılmasını sağlar. Bu sayede de doğalgaz faturalarınızda azalma aşarsınız.

Petek temizliği yapılmadığında içerisinde oluşan kireç katmanları giderek çoğalır. Bu yüzden petekler içerisinde su devir daim yapmakta zorlanır. Bir süre sonra petek içerisinde hava bulunmamasına rağmen peteklerin alt kısımlarının ısınmaması ile karşılaşabilirsiniz. Bu da ısı kaybına neden olur ve doğalgaz faturanızın kabarık gelmesine neden olur.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizleme nasıl yapılır? Bu sorunun farklı yanıtları bulunmaktadır. Ancak en yaygın kullanılan ve en verimli temizleme işlemi petek temizleme ilacı ile yapılan temizlemedir. Makinasız petek temizleme pek fazla tercih edilmemektedir. Petek temizleme makinası ile öncelikle petekler içerisindeki su banyodaki ya da tuvaletteki bir petekten klozete aktarılır. Daha sonra petek temizleme makinesi ile tüm peteklerin içerisine petek temizleme ilacının gitmesi ve devir daim etmesi sağlanır. Bu işlem ile petek temizleme ilacının petek içerisindeki tüm kireci ve pisliği arıtması beklenir. Bu yöntem ile peteklerin alt kısımları ve borular da tamamen temizlenene kadar devam eder. Temizleme işlemi 1-2 saat kadar sürebilir. Ancak bu işlem sırasında evin hiçbir bölgesi kirlenmez.

Petek Temizliği Zararlı mı?

Kimi insanlar petek temizliğinin zararlı olduğunu bu temizlik ile peteklerin eriyip delineceğini iddia ederler. Bu çok yanlış bir düşüncedir. Petek temizliği peteklere ve kombiye hiçbir zarar vermezken onların işlevini daha iyi yerine getirmesini sağlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button