0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği İlaçlı, Petek Temizliği İyi midir?

24 Ekim 2018
328 kez görüntülendi
Petek Temizliği İlaçlı, Petek Temizliği İyi midir?

İlaçlı petek temizliği sayesinde siz de evinizde artan ısıyı hissedecek ve tortu oluşumunun da önüne geçmiş olacaksınız. Petek temizleme sayesinde kombinizin ömrü uzarken siz de çok daha verimli ısınabilir ve tasarruf sağlayabilirsiniz. Senelerce kullandığınız peteklerin de bakıma ihtiyacı olduğunu unutmadan doğalgaz tasarrufu sağlayabilir ve yetkili servis ile görüşerek kombi bakımınızı kısa sürede yaptırabilirsiniz. Bu nedenle iç rahatlığı ile yetkili servisleri evinize davet edebilir, peteklerinizin durumunu göstererek bakım için randevu alabilirsiniz.

Petek Koruyucu İlaç Nedir?

Petek temizleme ilacı diye bildiğimiz kimyasal ilaçlar kalorifer tesisatındaki kireçlenmeyi önlerken aynı zamanda tortu olmasının da önüne geçer. Tesisat sistemine oluşan çatlaklar ve delikler bu kimyasallar sayesinde onarılmış olur. Etkisi ise ortalama 2 sene kadardır. İki sene geçtikten sonra muhakkak yeniden petek temizliği yapılması gerekir.

Petek temizliğinde kullanılan makinaların da iki çeşidi vardır. İki makinada da temizlikten sonra mutlaka petek koruma kimyasalı kullanılır. Bu sayede temizlik garanti olur ve iki sene boyunca tekrar kalorifer peteğiniz bir problem çıkarmayacaktır. Ayrıca petek koruyucu kimyasalları için firmalar ekstra bir bedel almazlar.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

İlaçsız petek temizliği artık petek temizliği makinaları kullanıldığı için daha yaygın hale gelmiştir. Bunun için genelde uygulanan adımlar da şunlardır:

  • Hava ve su karıştırarak çalışan petek temizleme makinası kullanılır.
  • Petek temizleme makinası kullanılırsa petek temizleme ilacına da gerek kalmayacaktır.
  • Basit adımlarla çalıştığını söyleyebileceğimiz makine basınç üretir. Bu basınç tesisat sisteminin içerisinde yer alan tüm yabancı maddelerin de sökülmesini sağlar.
  • Petek temizleme ilacı tesisat sistemine farklı zararlar verebileceği için bunun önüne geçilmiş olur.

İlaçlı Petek Temizliğinin Zararları Nelerdir?

İlaçlı petek temizliği zararlı mı sorusu için artık temizlik yapan firmaların çoğu ilaçların zararlarını kabul etmekte ve genelde kullanmayı tercih etmemektedir. Bunun nedeni kimyasalların tesisata vereceği zarardır. Tesisatı eskiten ve farklı zararlar veren kimyasallar daha sonrasında yeni bir probleme zemin hazırlayabilir. Oysa sadece makinalı temizlik sizin kireçlenme sorununuzu kolaylıkla çözebilecektir diyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button