0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Kaç Yılda Bir Yapılır? Petek Temizliği Kaç Yılda Yapılır?

29 Ekim 2018
1 kez görüntülendi
Petek Temizliği Kaç Yılda Bir Yapılır? Petek Temizliği Kaç Yılda Yapılır?

Petek temizliği süresi ve tekrarı hakkında bilgi almak için danışacağınız firmalar sizin petek ve kombi sisteminizi inceleyecektir. Petek temizliği ne zaman yapılır ve ne kadarda bir tekrar edilmelidir şeklindeki sorular için firmaların verdiği cevaplar farklı olabilir. İhmal edilmemesi gereken temizliklerden biri olan petek ve kombi temizliği, daha verimli ısınmanızı, doğalgazdan tasarruf etmenizi ve oluşabilecek büyük problemlerin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Siz de henüz oturduğunuz ev için petek temizliği yaptırmadıysanız bir an önce temizlik yaptırmak için profesyonel firmalar ile anlaşabilirsiniz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği gerekli mi ve gerekli olan temizlik nasıl yapılır sorusu için genelde iki farklı makinanın tercih edildiğini söyleyebiliriz. Su ve havayla çalışan pratik makinalar ilaç gerektirmeyen aletler olduğu için daha çok tercih edilse de her sistem için uygun değildir. Bu nedenle ilaç deposu bulunan basınçlı makinalar da petek temizliğinde kullanılabilir. Bu makinalarda kullanılan ilaçlar ve ilacın miktarı ancak profesyoneller tarafından belirlenebileceği için siz de petek temizliği yaptırmak istiyorsanız profesyonel firmalar ile anlaşmanız gerekecektir.

Petek Temizliği İlacı Mutlaka Gerekli mi?

İlaçsız petek temizliği ya da ilaçlı petek temizliği özellikle uzun petek kullanımı için gerekli olsa da her zaman ilaç kullanımının doğru olmadığını söyleyebiliriz. Kimi eski tesisat ve petek sistemlerinde kimyasal ilaçlar sisteme daha çok zarar verebilir ve içerisinde büyük delikler açabilir. Telafisi çok daha zor olan bu büyük delikler nedeniyle peteğinizde ya da kombinizde önlenemez sorunlar baş gösterebilir. Bu nedenle riske atmamak için profesyonel firmalara danışmak ve ilaç kullanımı konusunda titiz olmak da son derece önemlidir.

Petek Temizliği Sıklığı Nasıl Olmalıdır?

Kombi ve petek temizliği kaç yılda bir yapılır sorusu için peteklerin durumu ve nasıl kullanıldığı ya da tesisatın ne kadar eski olduğu gibi sorular da son derece önemlidir. Ancak genel olarak ortalama 2 senede bir peteklerin temizliği ve bakımı açısından dikkat edilmesi gereken bir zamandır. 2 yılda bir düzenli olarak peteklerinizi temizletir ve bakımını yaptırırsanız sorunsuz bir şekilde kullanacak ve ömrünü de uzatacaksınız diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir;

Petek Temizliği Ümraniye, Petek Temizliği Üsküdar

Petek Temizliği Kaç Para? Petek Temizliği Kaç Saat Sürer?

Petek Ve Tesisat Temizliği, Petek Yıkama Ve Temizliği

Su Kaçaklarında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılır? Petek Temizliği Neden Önemlidir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button