0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Kombi Bakımı? Petek Temizliği Kombiye Zarar Verir mi?

17 Ekim 2018
1 kez görüntülendi
Petek Temizliği Kombi Bakımı? Petek Temizliği Kombiye Zarar Verir mi?

Petek ve kombi bakımı birbirinden oldukça farklı sistemlere sahip kimyasallar ile temizlenir. Kombi petek temizliği nasıl yapılır forum sitelerinde en çok tartışılan konulardan biridir. Petek ve kombi temizliği bakımı kesinlikle uzmanlık ve deneyim gerektiren işlerdir. Bu nedenle profesyonel firmalar ile anlaşılması, iki senede bir temizlik ve bakımının yapılması gerekir. Böylece petekleriniz verimli çalışacak, kombinizin de kullanım ömrü uzayacaktır diyebiliriz.

Kombi Temizliği ile Kombi Bakımı Benzer mi?

Kombi bakımı ve petek temizliği fiyatları birbirine yakın olsa da temelde farklı temizlik alanları olduğu bilinmelidir. Kombi temizleme ilacı, tesisat sisteminden oldukça ayrı kullanılmalıdır. Bunun tam tersinin olduğu durumlarda tesisat sistemi, kombi ve tüm petekler zarar görebilir. Petek temizleme ilacı tesisat sisteminden verilir ve temiz su kullanılarak durulanır. Bunun için kombideki su kullanılmaz.

Petek temizleme ilacının kullanılması da deneyim isteyen bir iş olduğu için kombi temizleme ilacı az kullanılması ya da çok kullanılması durumundaki zararı önleyecektir. Tam ihtiyacı kadar ilaç kullanımını sağlayacak olan profesyonel ekip kombi ve petek temizliğinizi sorunsuz yapacaktır.

İlaçlı Petek Temizliği Nedir ve Nasıl Yapılır?

İlaçsız petek temizliği yapılması için artık günümüzde hava ve su ile çalışan makineler kullanılmaktadır. Çünkü bu makinelerin ilaca ihtiyacı yoktur. Ancak daha farklı durumlarda gerekli olabilen basınçlı temizlik makineleri kimyasala gerek duyabilir. Her iki temizlik makinasından sonra da koruyucu kimyasallar kullanılır. Bu kimyasallar sayesinde temizlik netleşmiş olur ve ortalama olarak 2 sene boyunca petek temizliği yapmanıza da gerek kalmaz.

Petek Temizliği Fiyatları Nasıldır?

Evde petek temizleme işlemini yapamayacağınızı ve bunun ancak profesyonellerin elinden çıkması gerektiğini bilmelisiniz. Fiyat olarak geçen seneye göre ilaçların artması nedeniyle temizlik fiyatlarında bir artış söz konusu olsa da çok sık yapılmayan bir işlem olduğu için verilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Temizlik firmaları petek koruyucu kimyasal için ayrıca ücret almaz. Ancak temizlik işleminin fiyatlandırılması kullanılan makineye ve evinizde bulunan petek sayısına, metrekareye bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Dilerseniz birkaç farklı firmadan fiyat teklifi alabilir, buna göre karar verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

Petek Temizliği ve Kombi Bakımı, Petek Temizliği Yapan Firmalar

Ağva Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Petek Temizliği Kaç Para? Petek Temizliği Kaç Saat Sürer?

Güngören Su Kaçağı Tespiti Ve Tamiri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button