0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Nasıl Olur, Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

02 Kasım 2018
324 kez görüntülendi
Petek Temizliği Nasıl Olur, Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği nasıl yapılır ve kombi nasıl temizlenir sorusu pek çok forum sitesinde tartışılmaktadır. Kombi petek temizliği nasıl yapılır forum sitelerinde sıklıkla karşınıza çıkabilecek temizlik sorularından biridir. Temizlik etkisini iki sene gösteren bir işlem olduğu için kombi ve petek temizliğinin çok sık uygulanan bir işlem olmadığını bilmeniz gerekir. Kalorifer tesisatı içerisindeki tortulanmayı önleyen ve kireçlenmeyi geciktiren petek temizliği işlemi için deneyimli firmaları bularak onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Petek Temizliği İçin Hangi Makineler Kullanılır?

Makinasız petek temizleme işlemi artık günümüzde çok fazla tercih edilmeyen bir işlemdir. Temizlik için geliştirilen teknolojik cihazlarla beraber çok daha kısa süren bu işlem daha da kalıcı olmaktadır. İki çeşit temizleme cihazından bahsedebiliriz. Bunlardan biri su ve hava ile çalışan, kimyasal ilaç kullanmayı gerektirmeyen bir makinedir. Bir diğeri ise basınçla çalışan makinelerden biridir. Basınçla çalışan makineleri için temizleme ilaçları kullanılır. Petek temizleme kimyasallarının özellikle eski sisteme sahip petekler ve kalorifer tesisatları için zararlı olduğunu bilmeli, bilinçli kullanmanın önemini vurgulamalısınız.

Petek Koruyucu Kimyasal Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Petek temizleme kimyasalı nasıl kullanılır sorusuna cevap vermek için öncelikle petek temizliğini ne sıklıkta yaptırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Ortalama olarak 2 senede bir yapılsa da peteklerinizin ve tesisatınızın durumuna baktırmak için bir ekibi evinize çağırabilirsiniz.

Petek koruyucu kimyasal ilaçlı ya da ilaçsız temizlik olması farketmeksizin, her temizlik işlemi sonrasında kullanılan bir sistemdir. Her iki temizlik makinasında da kullanılan bu kimyasal temizliği garanti etmiş olur ve iki yıl boyunca petekleriniz size herhangi bir sorun çıkarmaz. Firmalar da bu kimyasal koruyucu işlemi için sizden ekstra bir ücret talep etmez.

Petek Temizliği Fiyatları Nasıldır?

Petekleri sökmeden temizleme işlemini kendi kendinize yapıyorsanız bunun hayati anlamda bile risk teşkil edebileceğini unutmamalı, işi profesyonellerine yaptırmalısınız. Kullanılan makinenin türüne ve petek sayısına göre değişiklik gösterebileceğini söylediğimiz temizlik işleminde petek koruyucu kimyasal için ekstra bir ücret alınmayacaktır. Etrafınızdaki birkaç firmadan farklı fiyat teklifleri alabilir, buna göre vakit kaybetmeden evinizin petek ve kombi temizliğinizi kısa sürede yaptırabilirsiniz diyebiliriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button