0542 390 60 80
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Petek Temizliği Nasıl Yapılır Evde? Petek Temizliği Ne İşe Yarar?

01 Kasım 2018
348 kez görüntülendi
Petek Temizliği Nasıl Yapılır Evde? Petek Temizliği Ne İşe Yarar?

Petek temizliği zararları olmayan ve aksine peteğinizi pislik ve tortulardan temizleyen bir işlemdir. Bu pislik ve tortuların arınması daha verimli ısınmanızı sağlayacak, doğalgaz faturanızı düşürecek ve ileride petek ya da kombiyle ilgili yaşayacağınız önemli sorunların da önüne geçilmesini sağlayacaktır. Bu nedenle petek temizliğini 2 senede bir düzenli olarak yaptırmak ve işi profesyonellerine emanet etmek son derece önemli işlemlerden biridir de diyebiliriz.

Petek Temizliğinde Kullanılan Makineler Nelerdir?

Petek temizleme şikayet edilen işlemlerden biri olduğu için gerçekten profesyonel bir ekip bularak çalışmanın önemi de son derece büyüktür. Bu nedenle yapmanız gereken petek temizliği makinasını profesyonel kullananlardır.

İki tip makinadan bahsedebiliriz. Su ve hava ile çalışan, kimyasala gerek duymayan makine ile basınç sistemiyle çalışan makinadan birini tercih edebilirsiniz. Su ve hava ile çalışan makinalar temizlik aşaması için günümüzde en çok tercih edilen ve iyi sonuçlar veren makinalardır.

Petek Temizliğinin Gerekliliği Nedir?

Petek temizliği şart mı sorusuna cevap vermek gerekirse tasarruf sağlamak ve faha verimli ısınmak için kesinlikle şart olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda tesisat içerisindeki tortulanmayı ve kireçlenmeyi de önlemek istiyorsanız bu işlemi yapmanız şarttır. Petek temizliğini yapmak için anlaştığınız profesyonel firmalar size petek ve kombi durumunuzla alakalı bilgi verecek ve temizliği de buna göre yapacaktır. Yaptığınız temizlik işlemi sonrasında çok daha verimli ısındığınızı görecek ve doğalgaz faturasındaki düşüşleri de hissedeceksiniz diyebiliriz.

Kimyasal İlaçlı Petek Temizliği Ne İşe Yarar?

Makinasız petek temizleme işlemi ve bazı makineli işlemlerde kullanılan kimyasal ilaçlar ısıtma problemi yaşamaya başlayan peteklerin tekrar eski performansına kavuşmasını sağladığı için önemlidir. Eğer peteklerinizin eski performansı kaybettiğini düşünüyorsanız siz de kireçlenme ya da pislik tortuları arıtmak için bu kimyasallı temizleme yöntemini kullanabilirsiniz.

Ancak eski kalorifer tesisatı sistemine ve eski kalorifer peteklerine sahip olanların bazı kimyasalları kullanması çok daha sakıncalı olabilir. Çünkü bu kimyasallar hem peteklere hem de sisteme daha çok zarar verebilir, delikler açabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now Button